Поет Андрій Бондар: Залишається один шлях - позов на адміністрацію Facebook

Поет Андрій Бондар: Залишається один шлях - позов на адміністрацію Facebook

16:40,
4 Червня 2015
2821

Поет Андрій Бондар: Залишається один шлях - позов на адміністрацію Facebook

16:40,
4 Червня 2015
2821
Поет Андрій Бондар: Залишається один шлях - позов на адміністрацію Facebook
Поет Андрій Бондар: Залишається один шлях - позов на адміністрацію Facebook
Автори:
Український поет та публіцист Андрій Бондар пише про впливи Facebook на реальність, «паралельну журналістику», «експертне середовище» та подвійні стандарти компанії, які змушують думати про те, що позов на її адміністрацію – єдиний вихід із ситуації, що склалася.

Андрій Бондар в авторській колонці на Deutsche Welle пише про «паралельну журналістику» і «експертне середовище» некомпетентних людей, що сформувалося у Facebook за рахунок відсутності розвинених і незаангажованих ЗМІ в країні.

«Ти пишеш статус, вільно викладаючи думки. В тебе є дрібка аналітичних здібностей, візій, стратегічного мислення і три тисячі друзів та читачів - і завтра тебе можуть процитувати на espresso.tv або передрукувати в новинному сайті», - говорить поет.

Він зауважує, що Facebook-журналістика по-справжньому завирувала в період Майдану: «Все розпочалося з вікопомного статусу Мустафи Найєма», потім, вже за час революції та війни на сході сформувалися бренди українського сегменту сайту соцмережі – такі «лідери думок», як Карл Волох, Сергій Іванов, Євген Ґєндін, Олександр Ройтбурд та інші. Вони, наголошує публіцист, створюють смислове поле, що має вплив на реальність, і цей вплив з часом тільки зростає.

Андрій Бондар говорить про Facebook також як про горизонти можливостей, що є особливо розкішним за умов гібридної війни Кремля проти України: «Кілька кліків - і ти маєш повний доступ до альтернативної точки зору, яка у 99 відсотках підважує всі можливі темники кремлівської пропаганди».

Однак, пише поет, такий статус-кво не міг проіснувати довго, і з кінця лютого почалася масована війна російських ботів проти українських і опозиційних російських користувачів Facebook. Більша частина блокувань за минулий місяць виявилася звичайним інтернет-кілерством, а українці фактично зіткнулися із запереченням права на висловлювання.

Апогеєм цього Андрій Бондар називає звернення президента Петра Порошенка до Марка Цукерберга, а про прес-конференцію засновника говорить як про цинічну: «українцям прямим текстом було сказано стулити пельку і терпіти».

Нині навіть за вжите в самоіронічному сенсі слово «хохол» може прийти повідомлення про бан, «де тобі інкримінується або «графічне насильство», або «образа», або «мова ненависті», а найчастіше - просто «порушення правил», і це в той час, коли справжні заклики до насильства, знищення українців і відверта українофобія Facebook не хвилює.

Публіцист обурюється: «Хрестоматійний приклад подвійних стандартів - незнищенна група «Death to Israel», у якій пропагується ідея знищення держави Ізраїль з відео і картинками - ось уже кілька місяців принципово не порушує жодних правил Facebook».

Він наголошує, що не можна вести бізнес із Росією і водночас не вести його з Кремлем. І бачить єдиний спосіб, що здатен змусити Марка Цукерберга змінити правила гри – подати позов:

«Якщо це і є отой прекрасний новий світ, де не враховується ні контекст, ні культурні тонкощі, ні поточна геополітична ситуація, то залишається один шлях - позов на адміністрацію Facebook у найсправедливіший у світі суд. Американський».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Андрій Бондар, Deutsche Welle
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду