Die Zeit: Чи підкупив дядько Сем Майдан?

Die Zeit: Чи підкупив дядько Сем Майдан?

16:39,
19 Травня 2015
3715

Die Zeit: Чи підкупив дядько Сем Майдан?

16:39,
19 Травня 2015
3715
Die Zeit: Чи підкупив дядько Сем Майдан?
Die Zeit: Чи підкупив дядько Сем Майдан?
Автори:
У Die Zeit дійшли висновку, що інтерес Вашингтона до Києва – усупереч заявам Кремля – не був стабільним весь час.

Журналісти Die Zeit  у статті «Чи підкупив дядько Сем Майдан?» проаналізували роль США в Україні, намагаючись збагнути, що ж американцям потрібно від українців. 

«Інтерес американців до України за останні 25 років був відверто мінливим. То він був спрямований на розбудову демократичного суспільства, то знову формувався з огляду на стратегічного ворога Росію. Якщо ситуація в найближчі місяці знову загостриться, можливо, американська політика зміниться знову», – відзначають журналісти німецької газети.

Окрім того, у виданні згадали про знищення української ядерної зброї в 1990-х роках «у кооперації з Росією». Однак цей же період журналісти називають роками найактивнішої військової співпраці між Україною та США: «У другій половині 1990-х Україна не мала з жодною країною такої військової співпраці, яку вона мала з США», і додають, що Росію це особливо не хвилювало.

Die Zeit не оминуло тему п’яти мільярдів доларів, буцімто виділених на організацію Майдану. У виданні з’ясували, що ці гроші переважно надходили від Держдепартаменту США та Агентства з міжнародного розвитку (USAID) за роки незалежності України. USAID відкрило своє представництво на запрошення уряду в Києві ще 23 роки тому, "так само, як і в Росії, Грузії та багатьох інших пострадянських країнах". Впродовж цих років організація профінансувала різноманітні проекти, спрямовані на боротьбу з корупцією, організацію моніторингу виборів тощо. Але набагато більше коштів було спрямовано на програми у сфері охорони здоров'я, екологічні проекти та економічний розвиток, зазначає Die Zeit.

Більше того, журналісти зазначили, що фінансування проектів USAID в Україні останніми роками було дуже нестабільним: «Якщо 2011 року це були ще 195,6 мільйонів доларів США, то в 2014 році сума зменшилася до 86,1 мільйона. Лише 2015-го фінансування знову трохи збільшили».

Die Zeit згадала також і про проект «Громадське TV», який, за даними видання, фінансується, окрім внесків громадян, з різноманітних фондів ЄС, а також нідерландським та американськими посольствами. Співзасновниця «Громадського» зізналася Die Zeit, що отримати гроші від американців проекту «було важко»:  «Американці дуже невпевнені. Вони хочуть будь-якою ціною уникнути враження, що вони втручаються».

А після чисельних прохань до Вашингтона щодо поставки зброї в Україну Київ «отримав 300 американських військових консультантів, позашляховики та прилади нічного бачення». У газеті доходять висновку, що «більше, ніж символічного жесту (Україні від США), поки що не було».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Die Zeit
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду