Канадці через суд вимагають у тютюнової індустрії $27 млрд.
Вони стверджують, що протягом десятиліть тютюнові компанії навмисне приховували інформацію про реальну шкідливість куріння, всіляко її применшували і вводили в оману своїх споживачів. В результаті, велика кількість квебекців стали заручниками цієї звички і нанесли серйозну шкоду своєму здоров’ю. Тож тепер найбільші тютюнові компанії країни - Imperial Tobacco, JTI-MacDonald, Rothmans, Benson & Hedges, проти яких і подано позов, мають відшкодувати завдану ними шкоду населенню провінції .
У свою чергу, адвокати тютюнників заявляють, що інформація небезпечність куріння не приховувалася від громадськості. Під час чергового судового засідання 13 травня 2013 року вони викликали свідком відомого канадського історика Жака Лакурсьєра (Jacques Lacoursière). Він переконував, що громадськість була обізнана про всі ризики куріння. І для підтвердження цього аргументу навів понад 700 посилань на матеріали про шкоду від куріння, які публікувалися з початку 1950-х років – теле- і радіосюжети, газетні статті, дослідження медиків у наукових журналах, уривки зі шкільних підручників.
У відповідь на це сторона обвинувачення заявила, що інформація про шкідливість куріння надходила зі сторонніх джерел, проте, сама тютюнова індустрія не вважала за потрібне її підтвердити і належним чином проінформувати своїх споживачів про усі ризики.
Наступне слухання у справі призначено на 21 травня. Загалом же її розгляд триває вже понад рік.
Позивачами виступило дві ініціативні групи, які разом представляють інтереси 1,8 млн. жителів Квебеку. До першої групи входять люди, які серйозно захворіли через куріння, до другої – ті, хто стверджує, що став наркоманом і не в змозі відмовитися від куріння, навіть розуміючи усю його шкідливість.
Сума відшкодування, яку вимагають позивачі, вважається найбільшою в історії Канади.
Нагадаємо, що у США подібні справи неодноразово вирішувалися на користь позивачів. Так, 1998 року виробників сигарет зобов’язали виплатити штату Техас $15,3 млрд. Того ж року 46 штатів перемогли у колективному позові проти чотирьох найбільших американських виробників сигарет і виграли $206 млрд. А у грудні 2012 року трьох найбільших виробників сигарет у США суд зобов’язав публікувати за власний кошт протягом трьох років антитютюнову рекламу, у якій повідомляти, що вони десятиліттями вводили споживачів в оману.
Джерело: cbc.ca