Окупаційна прокуратура Криму вирішила перевірити правомірність затримання журналіста Заіра Акадирова

Окупаційна прокуратура Криму вирішила перевірити правомірність затримання журналіста Заіра Акадирова

11:42,
28 Січня 2016
2014

Окупаційна прокуратура Криму вирішила перевірити правомірність затримання журналіста Заіра Акадирова

11:42,
28 Січня 2016
2014
Окупаційна прокуратура Криму вирішила перевірити правомірність затримання журналіста Заіра Акадирова
Окупаційна прокуратура Криму вирішила перевірити правомірність затримання журналіста Заіра Акадирова
Автори:
Кримський журналіст, блогер, колишній головний редактор інтернет-видання «Аргументы недели-Крым» Заір Акадиров звернувся до російської прокуратури окупованого Криму з проханням провести перевірку й ужити заходів прокурорського реагування за фактом неправомірних дій співробітників поліції, які затримали його 15 січня в Сімферополі (Крим), погрожуючи «відправити в підвал».

Про це Заір Акадиров повідомив у своєму Facebook.

27 січня він разом із своїм адвокатом Емілем Курбедіновим прибув до прокуратури Залізничного району Сімферополя. Раніше, 22 січня, журналіст отримав виклик до прокуратури із вимогою з’явитися 21 січня. «Незважаючи на те, що повістка була простроченою, оформлена неналежним чином і не зобов'язувала мене прибути, за порадою адвокатів вирішив сходити до прокурора і з'ясувати, чим викликана до мене увага наглядового відомства», – повідомив Заір Акадиров.

За його словами, прокурорка Залічничного району Любов Кардаш, яка підписала виклик до прокуратури, заявила, що до нього «ніяких претензій немає». Водночас, за словами Заіра Акадирова,  йому повідомили,  що, «враховуючи суспільний резонанс навколо мого затримання біля Верховного Суду Криму, широкого розголосу в ЗМІ», прокуратура вирішила провести перевірку».

«Я відповів Кардаш та її заступникові, що в мене є претензії до дій співробітників поліції, зокрема, до Шамбазова Руслана Ринатовича і працівників ОМОНу, які необґрунтовано обмежили моє право на вільне пересування, затримали біля будівлі суду, погрожували в автомобілі, а потім доставили до райвідділу поліції, при цьому не склали протокол», - повідомив блогер.

Заір Акадиров також заявив прокурорці, що він і його близькі тепер бояться, що з ним може щось трапитися. ««Боятися не треба», – із посмішкою відповіла мені Кардаш», – навів її відповідь журналіст.

Блогер передав прокурорці Олені Кардаш заяву, у якій виклав подробиці інциденту біля суду з дослівними цитатами учасників. «У ньому я прошу провести перевірку та вжити заходів прокурорського реагування за фактом неправомірних дій працівників поліції. Кардаш ознайомилася із заявою, читаючи, вона перепитувала: "На суді було багато людей?", "Що, прям от так затримали?". Здалося, що подробиці, викладені в моїй заяві, її щиро здивували. Я їй сказав, що є свідки, які готові підтвердити мої слова. На що прокурор відповіла: "Не треба, ми вам віримо"», - розповів блогер.

Після цього заступник Марат Нугаєв попросив паспорт постраждалого і посвідчення його адвоката, щоб внести дані в пояснювальну. Як він пояснив, у прокуратури виникли уточнюючі питання щодо вказаного інциденту - чи застосовували до Заіра Акадирова фізичну силу співробітники поліції, чи звертався він за медичною допомогою, чи є у нього матеріальні претензії, щодо яких саме осіб він висуває претензії і яке для них покарання вимагає.

«До пояснювальної, складеної на ім'я прокурора Криму Наталії Поклонської, була долучена копія моєї заяви на ім'я прокурора Залізничного району Сімферополя. Також до заяви буде прикладено СD з відеофіксацією інциденту біля Верховного Суду Криму, зроблену представниками громадськості, і аудіозаписом розмови, в якій чітко чути погрози поліцейських в автомобілі "надіти (на мене) наручники" і відвезти в "підвал"», - зазначив кримський блогер.

Прокурорка пообіцяла відповісти на заяву кримського блогера протягом 30 днів.

На офіційному сайті російської прокуратури Криму немає на даний момент інформації з приводу проведення перевірки законності затримання співробітниками поліції кримського блогера Заіра Акадирова, зазначає видання «Крим.Реалії».

Нагадаємо, 15 січня у Верховному суді окупованого Росією Криму поліція затримала кримського журналіста, колишнього головного редактора інтернет-видання «Аргументы недели-Крым»  Заіра Акадирова. Журналіста відпустили тільки після допиту у відділку поліції.

Після звільнення Заір Акадиров заявив, що за ним ведеться стеження. Крім того, його затримання поліцією відбувалось як викрадення – журналіста намагалися доправити до Центру протидії екстремізму, створеного РФ в окупованому Криму, і погрожували «відправити у підвал».

Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) при Генеральній прокуратурі України відкрила кримінальне провадження за фактом затримання в Криму російськими спецслужбами кримського журналіста, блогера Заіра Акадирова.

Після анексії Криму у 2014 році головний редактор «Аргументи тижня - Крим» Заір Акадиров, який працював у газеті від дня її заснування, змушений був звільнитисячерез цензуру і втручання у редакційну політику засновників.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Заір Акадиров. Фото: ІА QHA
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду