У штабі «Блокади Криму» заперечили, що їх активісти перешкоджають ЗМІ
У штабі «Блокади Криму» заперечили, що їх активісти перешкоджають ЗМІ
Про це заступник керівника «Блокади Криму» Ленура Іслямова сказав у коментарі Media Sapiens.
Нагадаємо, знімальна група інтернет-видання «Херсонские вести» заявила, що їм перешкоджали представники «Правого сектора», які беруть участь в акції «Блокада Криму». Пізніше журналістка «Херсонских вестей» Лінда Метцгер повідомила, що оператора Олексія Ставицького побили, а їм обом погрожували. Зокрема вона заявила про перешкоджання з боку керівника руху й генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова. Співробітники видання написали заяву в міліцію про скоєння злочину за 171 статтею КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста).
Також про перешкоджання в грубій формі активістами на КПП «Чаплинка» заявила журналістка інформаційної агенції «Голос Криму» Олена Халімон. Вона теж звернулася до МВС із заявою за цією статтею.
«Мені не відомі імена цих журналістів. Якби журналістам перешкоджали, в ЗМІ не виходила б така кількість сюжетів та матеріалів. Тут різні телеканали працювали, причому навіть у той день, коли правоохоронці виходили на територію з пошкодженими опорами. Це знімав«Інтер» та інші. Перешкоджань ніяких тут не відбувається», - заявив Ізет Гданов.
Він також заперечив слова журналістки «Херсонских вестей» Лінди Метцгер щодо того, що активісти побили їх оператора Олексія Ставицького.
«Це все вигадки. Як ці журналісти себе вели, мені невідомо, може, спеціально провокували, чи якісь їх фрази активістів зачепили…Але точно нікого не били і не перешкоджали. Можете їхати і знімати все, що завгодно. Це ваша робота. Але майте на увазі, що відбувають серйозні спроби дискредитації активістів блокади та провокацій, перекручування фактів. Тут стоять мирні громадяни, які висловлюють свою громадянську позицію, а ЗМІ мають вільний доступ. Якщо його і обмежують, то тільки правоохоронні органи, а не активісти», - додав заступник керівника центрального штабу «Блокади Криму».
Нагадаємо, 20 листопада у селищі Чаплинка Херсонської області в результаті вибуху, ймовірно, від протитанкових мін, були зруйновані дві залізобетонні опори та пошкоджені ще дві опори високовольтних ліній електропередач, якими йде електропостачання до Криму. Учасники громадської блокади Криму почали блокувати ремонт ліній електропередачі, аби припинилося електропостачання Криму. Між учасниками блокади і правоохоронними органами стався конфлікт. Виникла бійка.
21 листопада там під час виконання своїх професійних обов’язків постраждала кореспондентка кримськотатарського телеканалу ATR Гульсум Халілова. Як повідомили на своїх сторінках у Facebook заступник гендиректора ATR Айдер Муждабаєв і шеф-редактор ATR Осман Пашаєв, журналістку вдарили прикладом у живіт українські спецпризначенці під час штурму Чаплинки. МВС відкрилопровадження за цим фактом за 171 статтею ККУ.