Омбудсмена закликали відреагувати на порушення прав працівників ATR у Криму

Омбудсмена закликали відреагувати на порушення прав працівників ATR у Криму

09:58,
4 Листопада 2015
1408

Омбудсмена закликали відреагувати на порушення прав працівників ATR у Криму

09:58,
4 Листопада 2015
1408
Омбудсмена закликали відреагувати на порушення прав працівників ATR у Криму
Омбудсмена закликали відреагувати на порушення прав працівників ATR у Криму
Автори:
Народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Фріз звернулася з депутатським зверненням до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської щодо проведення незаконних обшуків у помешканнях працівників каналу ATR у Криму. Про це повідомляє прес-служба БПП.

Депутат вимагає в рамках повноважень, визначених Конституцією України та законом «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини», відреагувати на ситуацію із переслідуванням українських журналістів на тимчасово окупованій території АРК, запобігти дискримінації кримськотатарського населення та захистити права і свободи громадян України, проголошені Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України.

Ірина Фріз нагадала, що 2 листопада 2015 року представники окупаційної влади Криму незаконно проникли до житла батьків одного з ініціаторів акції «Блокада Криму» та генерального директора кримськотатарського каналу ATR Ленура Іслямова, а також до житла колишнього редактора телеканалу Лілі Буджурової та колишнього генерального директора Ельзари Іслямової. «Під загрозою застосування насильства, ці особи незаконно провели низку обшуків, чим порушили недоторканість житла громадян України на території Автономної Республіки Крим», – сказала пані Фріз.

Вона також нагадала, що робота кримського телеканалу ATR була припинена російською владою ще в квітні цього року, після чого телеканал змушений був переїхати до Києва. «Після початку громадянської блокади півострова, слідчий відділ УФСБ Росії по Криму порушив кримінальну справу проти власника телеканалу ATR Ленура Іслямова. Зазначеними діями російська окупаційна влада грубо порушила права людини і основоположні свободи, в тому числі свободу ЗМІ. Ситуація, яка склалася на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, щодо порушення прав етнічного кримськотатарського населення півострова, викликає велике занепокоєння. Рівність конституційних прав і свобод громадян гарантується Конституцією України. Порушення прав громадян України, в тому числі кримських татар, що проживають на півострові, є неприпустимим», – підкреслила Ірина Фріз.

Як писав MediaSapiens, Міністерство внутрішніх справ України відкрило два кримінальних провадження за порушення прав громадян у Криму – щодо незаконного проникнення в житло та щодо перешкоджання законній діяльності громадських організацій, які виступають проти окупації Криму.

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що тиск на телеканал ATR є тиском на весь кримськотатарський народ і на українське суспільство, а також закликав до відповідної реакції від органів прокуратури України. Радник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар написала заяву до Прокуратури Автономної Республіки Крим, що виїхала з окупованого Криму до Києва, за фактом незаконних дій ФСБ у Криму щодо колишніх співробітників і власника ATR.

Незалежна медіа-профспілка України звернулася до низки міжнародних організацій із проханням втрутитися в ситуацію та вплинути на російську владу, щоб припинити тиск та переслідування журналістів.

Президент України Петро Порошенко назвав обшуки у журналістки Лілі Буджурової і співробітників телеканалу ATR в анексованому Росією Криму помстою російської влади за їхню позицію.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду