Контент-ферми стають видавцями електронних книжок

00:00,
4 Квітня 2011
1860

Контент-ферми стають видавцями електронних книжок

00:00,
4 Квітня 2011
1860
Контент-ферми стають видавцями електронних книжок
Скомпілювати книжку із знайдених в інтернеті матеріалів, підписати своїм іменем  і продавати по долару за примірник – що може бути вигідніше?

Зміни в пошуковому алгоритмі Google, через які постраждав рейтинг контент-ферм, - сайтів, що виробляють контент зазвичай невисокої якості, оптимізований під пошукові сервіси, - можуть призвести до непередбачуваних наслідків на ринку електронних книжок. Саме в цю сферу скерують свою активність автори, від чиїх послуг будуть вимушені відмовитись контент-ферми, та цілі компанії, чиї прибутки істотно знижуються через дії Google, вважає Майк Ессекс із компанії Impact Media.

 

Як ви вже знаєте з наших матеріалів про контент-ферми, переважно ці організації постачають замовникам вторинні матеріали, зібрані з різних кутків інтернету, часом частково переписані (СЕО-оптимізовані) або й залишені без змін. Цей контент може бути легко трансформований у формат електронних книжок. Це може допомогти «фермерам» вийти з-під впливу останніх заходів ґуґла, повернути собі втрачені позиції або й покращити їх.

 

Незважаючи на наявні вимоги до авторів таких книжок щодо захисту авторських прав, не існує ефективних механізмів контролю їх виконання. Ніщо не перешкоджає будь-кому збирати відкриту інформацію з сайтів і оформлювати її у вигляді електронної книжки власного авторства. Наприклад, письменник Джон Скалзі, чиї книжки продаються в онлайн-магазині Barnes & Noble, каже, що на високих позиціях у результатах пошуку цього ресурсу стоять компіляції з Вікіпедії. Його власні авторські книжки, за словами письменника, не можуть змагатися з подібними виданнями у рейтингу.

 

Контент-ферми використовують і таку перевагу ринку електронних книжок, як технологічна легкість електронного самовидавання. Віртуальні книгарні роблять усе для спрощення процесу публікації. Від компіляції книжки з чужих текстів до початку продажів у популярних онлайн-книгарнях минає менше доби. Інвестиції в цей процес є мінімальними. Наприклад, «автор» Мануель Браскі продає в онлайн-книгарні Kindle від Amazon понад три тисячі «своїх» книжок, вартість яких рідко перевищує один долар. Браскі «пише» про електронні сигарети, організацію сімейних свят, секрети втрати зайвої ваги і про що завгодно. Серед відгуків читачів, які купили його книжки, повно нарікань на фактичні та граматичні помилки й інші «ляпи». Серед подібних електронних книжок дуже часто трапляються видання практично ідентичного змісту під різними іменами, заголовками й обкладинками.

 

Зважаючи на стрімке зростання ринку електронних книжок, така видавнича діяльність може принести більше прибутку, аніж ринок контекстної реклами, звідки ґуґл витісняє контент-ферми. Отримуючи 70 центів із кожної проданої за 99 центів книжки, компілятор заробляє значно більше, ніж на рекламних кліках. Читач, купуючи книжку за долар, розуміє свій ризик і не дуже засмучується, якщо якість тексту виявляється невисокою.

 

На думку Ессекса, на ринку електронних книжок слід впровадити заходи, що стримуватимуть активність компіляторів: контроль оригінальності контенту та спеціальні умови для тих, хто видає більш ніж кілька десятків книжок.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
dclab.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду