Англомовна Wiki не працюватиме добу на знак протесту

00:00,
17 Січня 2012
1053

Англомовна Wiki не працюватиме добу на знак протесту

00:00,
17 Січня 2012
1053
Англомовна Wiki не працюватиме добу на знак протесту
Протест стосується законопроекту щодо боротьби з інтернет-піратством SOPA (Stop Online Piracy Act), а також іншого подібного законопроекту – PIPA (Protect IP Act).

Акція розпочнеться 18 січня (о сьомій ранку за українським часом), повідомляється у заяві Сью Гарднер, виконавчого директора фонду Wikimedia Foundation.

«Це – перший випадок, коли англійська Вікіпедія влаштовує подібну акцію громадського протесту, і прийняти це рішення було не легко», – відзначає Сью Гарднер (Sue Gardner).

Прийняття законопроекту SOPA може загрожувати свободі інтернет-простору, а також, зокрема, самій Вікіпедії, підкреслює Гарднер, додаючи, що рішення про призупинення дії енциклопедії було прийнято її редакторами.

Сьє Гарднер також нагадала, що у верхній палаті американсього Конгресу, паралельно із SOPA, розглядається подібний законопроект PIPA (Protect IP Act).

Законопроект щодо боротьби із піратством Stop Online Piracy Act (SOPA) передбачає низку жорстких заходів відносно сайтів-порушників авторських прав, наприклад, забов’язує пошуковики видаляти з пошукових результатів посилання на подібні сайти. Проти SOPA вже виступили такі інтернет-компанії, як, зокрема, Google, Mozilla, Facebook та Twitter.

Повний текст звернення Сью ГарднерWikimedia Foundation

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
woms.tech
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду