New York Times і Washington Post запустили сервіси персоналізованих новин

00:00,
21 Квітня 2011
1632

New York Times і Washington Post запустили сервіси персоналізованих новин

00:00,
21 Квітня 2011
1632
New York Times і Washington Post запустили сервіси персоналізованих новин
Агрегатор ураховує ваші смаки та поведінку онлайн, добираючи новини, які можуть бути вам цікаві.

Якщо ви споживаєте новини, вам неминуче доводиться щодня пропускати крізь себе велику кількість нецікавої й непотрібної вам інформації, відсіюючи важливі «зерна». Якщо в соціальній мережі Фейсбук успішно (хоча не всі так думають) працює алгоритм Top News, що добирає порівняно більш важливі та цікаві для вас повідомлення із загального потоку, чому те саме не можна робити з новинами традиційних ЗМІ? У газетах The Washington Post і The New York Times уважають, що можна. Перша запустила сервіс під назвою Trove, друга – додаток для планшету iPad під назвою News.me. Обидва пропонують приблизно одне й те саме: новини, які цікавлять особисто вас.

 

Як повідомляє GigaOM, Trove виріс із стартапу iCurrent, який працював над семантичним фыльтруванням та системою рекомендованих новин. Користуватись Trove вийде, лише якщо ви зареєстровані в фейсбуку: сервіс аналізує ваші дії та вподобання (як «лайки», так і теми, на які ви любите писати) у соціальній мережі та пропонує вам новини саме в цьому дусі.

 

Утім, Trove – не лише соціальний інструмент, але й команда живих людей, які фільтрують контент десяти тисяч джерел та добирають із-поміж нього «важливі новини», яким надаються певні переваги. Компанія обіцяє незабаром випустити додатки для смартфонів і планшетів.

 

Додаток для айпеда News.me  тестувався кілька останніх місяців. У його розробці брала участь ІТ-компанія Betaworks, з якої походять сервіси Chartbeat та Bitly. На відміну від Trove, News.me не лише аналізує ваші власні вподобання, пропонує вам також новини, якими цікавляться ваші друзі, а також знаменитості інтернету, яких ви фоловите у твітері. News.me також використовує рейтингові алгоритми Bitly, визначаючи найпопулярніші матеріали, якими люди діляться в соціальних мережах. News.me коштує 99 центів за тиждень, а також збирається співпрацювати із видавництвами (не лише The New York Times) щодо розподілу доходів від реклами.

 

Цікаво, що незалежний (вірніше, не залежний від видавців) сервіс Zite, що діє подібним чином, пропонуючи користувачеві портативного пристрою матеріали відповідно до його смаків, потрапив під шалену атаку. Видавці були обурені тим, що сервіс сам добирає інформацію та відфільтровує рекламу, таким чином позбавляючи їх доходу. Вони зажадали від компанії-розробника прибрати програму з ринку.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду