Youtube іде у велику політику
00:00,
3 Червня 2011
1267
Відеосервіс запускає інтерактивну платформу Youtube Elections 2012, де висвітлюватиметься президенська гонка французьких кандидатів на виборів 2012 року, і разом з тим, притримуючись свого кредо дасть слово самим виборцям. Звідси і слоган платформи: «2012 наближається, приготуйтеся, щоб бути почутими!»
У створенні даної інформативно-інтерактивної платформи президенської кампанії найпопулярніший відеохостинг співпрацює з інформаційною агенцією Agence France-Presse, соцмережею Twitter і Тренинговим центром для журналістів FCJ, а для модерації коментарів не обійшлось тут і без Google Moderator.
Youtube Elections 2012 являє собою онлайн діалог з кандидатами, де виборці зможуть звернутися до кандидатів або і до громадськості за допомогою тексту чи відео, а також прослідкувати в реальному часі за перебігом політичної кампанії того чи іншого кандидата. Сайт пропонує ряд відеоновин від різних джерел інформації: партій та каналів новин таких як Euronews, France24, BFMTV, Public Senat та ін. Разом з тим платформа пропонує унікальний трендових гаджет, що визначає популярність кандидатів у пошуковому сервері Google, порівнюючи їх з опонентами.
Роль кураторів інформації будуть брати на себе журналісти агенції AFP, що кожні 15 днів проводитимуть інтерв"ю з кандидатом начитуючи питання виборців, чи вмикаючи завантажене користувачем відео. Найперше інтерв"ю призначене на 1 червня, шо відбудеться з Франсуа Холландом, кандидатом від Соціалістичної партії, що погодився бути першим в цьому політичному онлайн експерименті. Вже 2 червня відразу після інтерв"ю з Франсуа Холландом виборці почнуть адрессувати свої звернення Домініку де Вільпену, з котрим вже назначено інтерв"ю на 16 червня.
Платформа такого формату не тільки поліпшує обмін між виборцями і кандидатами, а й виступає альтернативою особистим сайтам кандидатів, і політичним дебатам на телебаченні цим самим генеруючи навколо себе іншу цільову аудиторію, а отже і розширюючи коло виборців. Запустивши медіа-проект, Youtube, також кидає виклик самим політикам, оскільки він являєтьсяє новим, ще не освоєним засобом комунікації, а недосконале розуміння цього засобу комунікації може зашкодити е-репутації кандидата незадовго до президенських виборів.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.