Журнали хапаються за життя новими технологіями друку. 13 способів привернути увагу читача
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Журнали хапаються за життя новими технологіями друку. 13 способів привернути увагу читача
Нові технології друку журналів покликані не тільки надати видання естетичної цінності, але й приносити комерційну вигоду власникам, вдало виділивши видання серед інших на полиці газетного кіоску. Незважаючи на заяви скептиків, світ друкованих видань продовжує розвиватися. Останнім часом ми все частіше спостерігаємо вдалі приклади нових підходів до продукту, який прийнято називати глянцевим журналом.
Нижче наводимо декілька найбільш оригінальних способів виділити глянцеве видання серед інших подібних.
Металізовані чорнила.
Металізовані чорнила дозволяють вигідно акцентувати увагу читача на логотипі або фотографії. Грамотне використання цього інструменту дозволить покращити візуальне сприйняття видання та елементів його дизайну.
Текстурування УФ-лаком.
Використання технології текстурування УФ-лаком дозволяє створювати дивовижні за своєю красою зображення. Наприклад, обкладинку журналу можна зробити шершавою на дотик, гладенькою як шкіра, або блискучою. Зокрема, видавничий дім Condé Nast Publications успішно використав технологію текстурування лаком для перезапуску англійської версії журналу Wired.
Металізована обкладинка.
Esquire з нагоди свого двадцятиліття випустив номер, обкладинка якого була декорована чорною та білою фольгою – як результат, видання ефектно сяяло на поличці.
Високоякісний УФ.
Технологія полягає у текстуруванні окремих елементів обкладинки тонким шаром спеціальної маси, яка, однак, тонше аніж текстурування УФ-лаком. Такого стилю притримуються найбільш креативні редакції.
М’яка ламінація.
Технологія м’якої ламінації активно використовується видавничими домами, зокрема у друці fashion-журналів. Обкладинка, надрукована таким чином, надає виданню елементу розкоші.
Аромочорнила.
На обкладинку наносяться спеціальні ароматичні чорнила. Для того, щоб відчути запах, читачеві потрібно потерти зображення – і хоча цей прийом часто використовують рекламодавці, глянцеві видання також можуть взяти його на озброєння.
Термочорнила.
Виктористання чорнил, що реагують на тепло людських рук, допоможе надати журналу інтерактивності. Чорнила можуть бути використані для проявлення прихованої фотографії, або, наприклад, тексту.
Фотохромування.
Ці чорнила невидимі при денному освітленні – якщо зображення, надруковане з їх допомогою, відкрити на сонячному світлі, воно поступово зникатиме, створюючи ефект танення.
Лінзоподібний друк.
Технологія була успішно застосована видавничим домом Future Publishing у журналі Total Film – на його обкладинці спочатку було зображено актора Крістофера Ріва, а потім з’являвся Брендон Рут. Основний напрямок використання такого типу друку – створення 3D-ефектів.
QR -код.
QR-код відносно рідко використувується видавничими будинками Англії, на відміну від американських колег. Використання QR-коду дозволяє доповнити друковані сторінки посиланнями на веб-ресурси. Для переходу за лінком читачеві знадобиться планшетний комп’ютер або смартфон.
Цифрові водяні знаки.
Як і QR-коди, ця технологія інтегрує веб-реалії на сторінки друкованого видання. Відмінність полягає у тому, що цифрові водяні знаки невидимі для людського ока і розміщуються на стадії верстки видання.
Доповнена реальність.
Останнім вдалим прикладом використання цієї технології є американський Esquire, що розмістив на обкладинці фотографію співака Роберта Дауні. Якщо піднести обкладинку журналу до веб-камери, на екрані монітора можна побачити, як він співає.
Друк електронних чіпів на сторінках журналу.
Англійські видання поки що тримають пальму першості у цьому напрямку, друкуючи на сторінках журналів невеликі електронні чіпи, що відтворюють звуки, анімацію та відео. Таким чином веб-посилання, відеороліки та фотосети безпосередньо на сторінках друкованого видання стають реальністю.
Джерело «Редакторський портал»