Задля свого майбутнього журналісти можуть навчатися у програмістів – британський професор

Задля свого майбутнього журналісти можуть навчатися у програмістів – британський професор

00:00,
3 Травня 2014
1637

Задля свого майбутнього журналісти можуть навчатися у програмістів – британський професор

00:00,
3 Травня 2014
1637
Задля свого майбутнього журналісти можуть навчатися у програмістів – британський професор
Задля свого майбутнього журналісти можуть навчатися у програмістів – британський професор
Чи повинні журналісти навчатися програмуванню? На це актуальне запитання у своїй статті для The Guardian намагається дати відповідь Річард Самбрук (Richard Sambrook), професор журналістики в Університеті Кардіффа (Cardiff University).

«Чи повинні журналісти вивчати комп’ютерне програмування? Це питання спровокувало активні дебати у США, з типово полярними відповідями. Тимчасом у Великобританії це викликає трохи більше, ніж надзвичайну допитливість, - пише Річард Самбрук. – Це питання стає все більш важливим, оскільки медіа адаптуються до жорстких умов цифрових технологій та зміни очікувань споживачів».

За його словами у цьому питанні йдеться більше, ніж про журналістику даних, хоча це і є серцевина проблеми. «Нові цифрові платформи та додатки пропонують нові засоби ілюстрування та поширення інформації. Але чи повинен технічний прозвиток бути лише провінцією технології - чи сучасні журналісти повинні брати активну участь  у формуванні нових можливостей?», - запитує він.

Професор нагадує, що торік всі стежили за дебатами довкола статті кореспондента the Atlantic Ольги Хазан. На її думку, молоді журналісти повинні закинути програмування, а концентруватися на стажуваннях та фрілансі, щоб здобути першу роботу. Стурбованість пояснювалася тим, що вивчення програмування відволікатиме від основних журналістських навичок.

Автор статті в дечому погоджується із Ольгою Хазан. На його думку, не кожен журналіст повинен знати чи вивчати, як працює веб-сайт Водночас, зазначає він, «захист рутини минулого ціною адаптації до майбутнього рідко видається хорошою ідеєю».

За словами Річарда Самбрука, США завжди надавали журналістській освіті більше значення, ніж Великобританія. Він зауважує, що в багатьох американських університетах поєднюють журналістику та компютерні навички, в той час як у Великобританії є лише два такі навчальні заклади – Університети Голдсміт (Goldsmiths) та Кардіфф (Cardiff)

Він звертає увагу, що медійна галузь шукає все більше випускників із обома навичками: компютерна наука та журналістика. Очевидно, що онлайн- та мобільні платформи стають майбутнім журналістики. Виникає потреба у людях, які зможуть поєднати редакційні рішення із розумінням чи це технічно можливо. Необхідною для випускників, на думку професора, стає більш підприємницька ментальність, щоб розвивати цифрові сервіси.

«Це нова сфера компетенції, що відкривається, а також головний ресурс для креативної енергії», - каже Річард Самбрук.

За його словами, у британській журналістиці зараз помітно менше іннновацій, ніж в американській. Однак зазначає, що головні гравці, такі як BBC, the Financial Times та the Guardian заявляють про своє онлайн-майбутнє. Trinity Mirror також інвестує в інновації з даними: наприклад, у сайти UsVsTh3m та Ammp3d. Отже, вони також потребують працівників, які розуміють і журналістику, і технології, зауважує професор.

«В цьому немає нічого нового, - пише Річард Самбрук. – Кожне покоління журналістів повинне засвоювати нові навички. Нинішні студенти здатні знімати та редагувати відео, раніше йшлося про перехід від друкарських машинок до комп’ютерів. Завтра знання HTML, JavaScript чи Python стане кар’єрною перевагою. У сфері, що піддається швидким та бурхливим модифікаціям, більше навичок можуть стати лише плюсом».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Річард Самбрук, about.me
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду