TEXTY.org.ua запустили онлайн-інструмент для аналізу результатів держзакупівель

00:00,
14 Березня 2012
1618

TEXTY.org.ua запустили онлайн-інструмент для аналізу результатів держзакупівель

00:00,
14 Березня 2012
1618
TEXTY.org.ua запустили онлайн-інструмент для аналізу результатів держзакупівель
Сайт TEXTY.org.ua запустив онлайн-інтерфейс для даних, які були опубліковані у «Віснику державних закупівель», починаючи з 2008 року і до 12 березня 2012.

За допомогою ресурсу http://z.texty.org.ua кожен бажаючий може дослідити, скільки коштів було витрачено на держзакупівлі за певний період часу, яке відомство і скільки витрачало за обраний відрізок часу, які компанії вигравали найбільші тендери як у цілому, так і по галузях.

Робота з базою даних, стверджують автори проекту у своєму прес-релізі,  показала, що за останні два роки обсяги держзакупівель зросли більше, ніж у двічі. На сьогодні вони складають 1,5 бюджетів України і майже досягли половини ВВП (42%).  Середній показник по ЄС  17% ВВП.

На реалізацію проекту було витрачено декілька місяців. Найважче було зібрати в одну базу всю інформацію, котра була опублікована у «Віснику державних закупівель», йдеться у прес-релізі.

Детальніше про перші висновки, котрі випливають з аналізу усього масиву держзакупівель, читайте тут

Відеоінструкцію про те, як користуватися базою даних, дивіться тут

Інтерфейс до бази даних держзакупівель створений командою TEXTY.org.ua в рамках проекту «Журналістика даних»  нового напрямку журналістики, який дає можливість читачам за допомогою зручного інтерфейсу самим аналізувати великі масиви інформації. «Журналістика даних» набирає популярності у світових медіа і реалізується в Україні тільки виданням TEXTY.org.ua.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду