Чи втомилися користувачі від соціальних мереж?
Анатілики Gartner у грудні 2010 – січні 2011 року провели глобальне дослідження серед користувачів інтернету, опитавши 6295 респондентів віком від 13 до 74 років з 11 країн світу.
Опитування проводилося у країнах різного ступеня економічної розвиненості з метою отримати максимально об’ємну картину ставлення користувачів до соціальних мереж.
У якості базового критерію «втоми» було взято частоту відвідуваності тих чи інших соціальних мереж одразу після реєстрації акаунту – і через півроку та більше.
Результати дослідження свідчать, що 24% опитаних через півроку і більше використовують соціальні мережі менш активно, аніж одразу після реєстрації. Так охарактеризували свій досвід використання соціальних медіа люди, яким соцмережі передусім цікаві із суто практичної точки зору.
У той же час серед молоді та користувачів із глибокими hi-tech-знаннями спостерігається протилежна тенденція – 37% зауважили, що стали частіше користуватися обраною соціальною мережею.
Аналітики Gartner акцентують увагу на тому, що подібна кількісна перевага «ентузіастів» над «втомленими» не повинна заспокоювати керівництво соціальних мереж. Зокрема, 31% респондентів зауважили, що у соціальних мережах їм нудно.
З географічної точки зору користувачі з країн із розвиненим ринком соціальних медіа – США, Японії та Великобританії – відповіли наступним чином: близько 40% у подальшому відвідують сайти соціальних медіа частіше, аніж одразу після реєстрації, 40% – приблизно з тою ж періодичністю, а кількість «втомлених» складає 20%.
У Піденнії Кореї та Італії близько 50% респондентів відзначили, що з часом стали використовувати соціальні медіа більш активно, аніж безпосередньо після реєстрації акаунту.
У Росії та Бразилії відзначено спад інтересу до соціальних мереж – частка «втомлених» складає від 30% до 40%.
Джерело Gartner