Оцифровану колекцію класичного італійського живопису виклали в інтернет

00:00,
22 Листопада 2011
1069

Оцифровану колекцію класичного італійського живопису виклали в інтернет

00:00,
22 Листопада 2011
1069
Оцифровану колекцію класичного італійського живопису виклали в інтернет
Російський державний музей образотворчих мистецтв імені Пушкіна (ГМИИ) підготував мультимедійний арт-проект – інтернет-галерею італійського живопису 8-18 століть з власної колекції.

«Проект – результат багаторічної роботи декількох поколінь російських вчених над колекцією італійського живопису з нашого музею, раніше вона була видна тільки за каталогами, але тепер з нею може ознайомитися якнайширший круг людей», – відзначила директор музею Ірина Антонова.

У рамках проекту створено віртуальну арт-галарею italian-art.ru, а також спеціальний розділ офіційного сайту музею, крім того було видано дви диски, один з них містить півторагодинний фільм про колекцію італійського мистецтва музею з розповіддю про тридцять найбільш цінних експонатів, інший – віртуальний тур. Над технічною складовою проекту вартістю у близько €100 тис. працювала компанія «Группа Эпос».

Музейна колекція італійського мистецтва містить близько 500 експонатів, які датуються 8-18 століттям, тепер у віртуальній галереії або на тематичному розділі сайту можна ознайомитися з тими з них, які знаходяться у постійній експозиції. Віртуальний тур музеєм дає можливіть розглянути не лише картини, але і деталі оточуючого інтер’єру, також можна дізнатися детальну інформацію про полотна.

Хранитель колекції італійського живопису музею Вікторія Маркова, котра одночасно є куратором мультимедійного проекту, зауважила, що у віртуальній галереї картини можна розглядати дуже близько, що у самому музеї заборонено. «Прогулянку може здійснити кожен, хто має доступ до інтернету, причому є можливість розглянути картини настільки близько, як це не можна зробити у самому музеї, де вам цього просто не дозволять доглядачі», – сказала вона.

Директор музею Ірина Антонова з свого боку відзначила, що на картини завжди краще дивитися безпосередньо у музеях, мультимедійний ж проект виконує ознайомчу місію, оскільки стимулює широку аудиторію, яка побачить картини в інтернеті, прийти до музею. «Ніщо не замінить спілкування з оригіналом, але таким чином відбувається процес долучення, який викликає бажання побачити його наживо», – сказала Антонова.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Себастьяно Маццоні «Три грації» / italian-art.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду