Google присвятив спецпроект історії української IT-галузі

00:00,
18 Вересня 2012
1698

Google присвятив спецпроект історії української IT-галузі

00:00,
18 Вересня 2012
1698
Google присвятив спецпроект історії української IT-галузі
Компанія представила спецпроект «Інформаційні технології в Україні: історії та особистості» у своєму блозі та соціальній мережі Google+.

Сайт проекту запущено у партнерстві з Фондом історії та розвитку комп’ютерної науки і техніки. Він дозволяє дізнатися, як народжувалися перші електронні обчислювальні машини в Україні, і хто стояв за їхнім створенням.

Як відзначає Google, реалізація проекту стала можливою завдяки книгам і статтям українського вченого Бориса Миколайовича Малиновського, очевидця та учасника цих подій, котрий першим висвітлив тему становлення української ІТ-сфери.

У рамках проекту користувачам пропонується, зокрема, згадати історії появи «Машини логічного мислення» професора О.М. Щукарьова, відкриття академіком В.Є. Лашкарьовим p-n переходу, на основі якого був створений напівпровідниковий транзистор, створення під керівництвом С.О. Лебедєва першого в СРСР і континентальній Європі комп’ютера – «МЭСМ».

Серед цікавинок також – діяльність хірурга Миколи Амосова на ниві заснування та становлення в Україні науки біокібернетики.

«Всього за три післявоєнних десятиліття комп’ютеробудування в Україні наблизилося до світового рівня і подарувало світові цілу низку грандіозних відкриттів і винаходів. В Україні були створені і стали серійно випускатися близько ста різних типів комп’ютерів», – наголошується у анонсі проекту.

Директор представництва Google в Україні Дмитро Шоломко заявив: «Ми сподіваємося, що цей проект допоможе українцям відродити інтерес до історії власної країни, дізнатися нові, часто несподівані факти щодо доробку українських вчених у розвиток світової науки, і отримати натхнення для роботи над новими відкриттями та розробками майбутнього».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Google Blog
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду