У ЄС звернули увагу на Apple

00:00,
3 Жовтня 2012
752

У ЄС звернули увагу на Apple

00:00,
3 Жовтня 2012
752
У ЄС звернули увагу на Apple
Єврокомісар з питань юстиції Вів’єн Редінг закликала країни ЄС відреагувати на неналежну поведінку Apple на європейському ринку, пише Deutsche Welle.

Єврокомісія закидає компанії, що Apple не надає споживачеві правдиву та повну інформацію про ті гарантії, які встановлені вимогами ЄС.

Концерн замовчує, що європейські закони прописують обов’язкову двохрічну гарантію для нових продуктів. Голова комітету з юридичних питань Європарламенту Клаус-Гайнер Лєне наголошує, що «кожен клієнт уже за наявним правом автоматично отримує гарантію на два роки».

Втім, гарантія Apple Care виходить за межі звичайної та діє, наприклад, щодо усіх недоліків. Тобто, не тільки щодо тих, які існували при покупці приладу.

Однак, за словами Лєне, на практиці це не відграє великої ролі: «Як і раніше, я наполягаю на тому, що не важливо, чи правий Apple з формально-юридичної точки зору, все одно – це введення в оману».

Разом з іншими депутатами Європарламенту Лєне звернувся до Вів’єн Редінг, а 11 об’єднань із захисту прав споживачів подали скаргу в Брюсселі щодо інформаційної політики Apple.

Редінг, у свою чергу, звернулася до профільних міністрів країн ЄС. Від них єврокомісар очікує активізації своїх урядів і звернення до Apple на основі національних законів. Напряму Редінг діяти не може, оскільки в сфері захисту прав споживачів Брюссель може тільки нагадати, що країни-члени ЄС повинні дотримуватись європейських законів.

В Італії, наприклад, за Apple Care компанії уже присудили штраф 900 тисяч євро.

Тим часом Apple відреагувала на закиди, розмістивши на своєму сайті посилання на європейські правила. Але, як відзначає Deutsche Welle,  цього замало для Єврокомісії, оскільки чітко не вказано, які саме гарантії надають європейські норми і що буде у випадку тех недоліків, котрі існували спочатку, але виявилися пізніше. 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Wallpaperswide
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду