Кореспондент The New York Times став персоною нон ґрата у Пекіні

00:00,
2 Січня 2013
1314

Кореспондент The New York Times став персоною нон ґрата у Пекіні

00:00,
2 Січня 2013
1314
Кореспондент The New York Times став персоною нон ґрата у Пекіні
Кореспондент The New York Times Кріс Баклі змушений був залишити материковий Китай, оскільки влада країни не поновила йому візу на 2013-й рік, повідомила газета. 

Кореспондент NYT 45-річний Кріс Баклі (Chris Buckley), громадянин Австралії, жив і працював у Китаї з 2000 року. Американська газета неодноразово зверталася із запитами про надання йому журналістської акредитації, проте всі спроби отримати її виявилися марними, Баклі разом з родиною переїхав до  Гонконгу.

Натомість шістьом іншим акредитованим у Китаї  кореспондентам видання візи на 2013 рік були продовжені своєчасно, відзначає The New York Times.

«Я жалкую, що Кріс Баклі, незважаючи на наші неодноразові прохання продовжити йому журналістську візу, змушений був виїхати за межі Китаю», – заявила виконавчий редактор The New York Times Джилл Абрамсон (Jill Abramson). Разом з тим вона висловила сподівання, що китайська влада «якомога швидше» надасть журналісту нову візу і дозволить повернутися до Пекіну.

Абрамсон також зауважила, що сподівається на надання журналістської акредитації Філу Пену (Phil Pan), як голові бюро NYT у китайській столиці – заявку на акредитацію було подано місяць тому, при цьому МЗС Китаю не коментує зволікання із вирішенням справи.

The New York Times відзначає, що офіційний Пекін «чинить тиск на закордонні медіа через розслідування фінансових операцій високопоставлених китайських лідерів».

Наприкінці жовтня минулого року у Китаї було заблоковано сайт The New York Times через публікацію матеріалу про фінансові активи родичів прем’єр-міністра Вень Цзябао.

Пізніше Цзябао спростував результати розслідування журналістів NYT, відповідну заяву оприлюднили його адвокати.

Претензії до NYT у зв’язку із цим матеріалом озвучувала і впливова китайська страхова корпорація Ping An Insurance, яка згадувалася у журналістському розслідуванні.

Проводячи паралелі зі справою Кріса Баклі Комітет захисту журналістів (CPJ) нагадав про аналогічну ситуацію, яка відбулася у травні минулого року: після відмови у продовженні журналістської акредитації Китай змушена була зилишити кореспондент англомовної служби Al Jazeera Мелісса Чан (Melissa Chan). 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The Architect’s Newspaper
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду