Завершився сьомий сезон проекту «Журналістика цифрового майбутнього»
Завершився сьомий сезон проекту «Журналістика цифрового майбутнього»
Учасників проекту торік обрали на конкурсній основі. Вони представляють різні українські медіа: Громадське TV, 5 канал, телеканал «1 +1», ТРК «Рівне 1», Телекритика, Українська Правда, Delo.ua , сайт Житомир.info, «Економічні вісті» та ін.
Навчання тривало з листопада 2013 по червень 2014 року і складалося з восьми тижневих модулів. За цей час іноземні викладачі-практики навчали українських журналістів специфіці нових медіа та мультимедійного контенту, інфографіці та візуалізації даних, особливостям роботи з аудіо і відео, бізнес-моделям нових медіа та ін.. Останній навчальний модуль традиційно був виїзним: журналісти відвідали найкращі редакції Нью-Йорка та Вашингтона.
(Фото Анастасії Бутенко)
Керівник освітніх проектів фонду «Розвиток України» Олександр Власенко, зазначив, що зарубіжний модуль дав можливість побачити цікаві тенденції світової журналістики. За його словами, великі видання з історією і багажем звершень за спиною, як-от Washington Post чи National Public Radio, в епоху мультмедійного журналістики відчувають себе дуже невпевнено.
«У NPR чесно зізнаються, що 20 мільйони їхніх інтернет-користувачів – це свого роду тягар. Працювати з ними треба, але як - вони не до кінця розуміють. Армія з 90 мільйонів слухачів радіостанцій по всьому США їм більш зрозуміла і близька. При цьому, NPR активно займаються краудфандингом, щоб заробити. Washington Post вже 4 роки як збиткове видання», - розповів Олександр Власенко.
При цьому, наголошує він, ті, хто пішов в інтернет-сегмент першим, почуваються чудово, навівши як приклад видання McClatchy, Mashable та BuzzFeed. За словами Олександра Власенка, на медіаринку України спостерігаються подібні тенденції:
Проект «Журналістика цифрового майбутнього» реалізується Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» у партнерстві з Могилянською школою журналістики Національного університету «Києво-Могилянська академія». Всього за сім років існування проекту навчання цифровим технологіям в журналістиці пройшли 175 журналістів з усієї України.