Грецькі ЗМІ оголосили страйк, уряд країни звинувачує журналістів у саботажі
Грецькі ЗМІ оголосили страйк, уряд країни звинувачує журналістів у саботажі
До цього журналісти страйкували 19 лютого, коли з бліц-візитом Грецію відвідав французький президент Франсуа Олланд (François Hollande). Тоді грецький уряд також заявляв, що журналісти вдалися до політичного кроку, не бажаючи висвітлювати пов’язані з візитом новини. Зрештою уряду вдалося домогтися припинення страйку журналістів через суд.
Після рішення суду про неправомірність страйку телеканали в деталях розповіли про візит Олланда, який підтримав грецького прем’єра у проведенні ним непопулярних реформ і пообіцяв Афінам інвестиції та участь французьких компанії у місцевій програмі приватизації.
Під час сьогоднішнього страйку журналісти вимагають підписання колективних трудових угод замість тих, дія яких закінчилася у лютому, а також гарантованої мінімальної заробітної плати і відмови від практики звільнень у державних ЗМІ.
Офіційний представник грецького уряду Сімос Кедікоглу, втім, звинуватив профсоюз журналістів у дрібнополітичних мотивах. «Після того як екрани телевізорів залишалися чорними під час візиту керівника Франції Франсуа Олланда, «борці за правду» оголосили новий страйк – і саме у ті години, коли грецький прем’єр перебуватиме у Туреччині і буде підписувати важливі для нашої країни угоди», – заявив Кедікоглу.
Журналісти, котрі супроводжують Антоніса Самараса під час його візиту до Туреччини, не візьмуть участь у страйку, повідомили у грецькому профсоюзі журналістів після оприлюднення заяви Кедікоглу. При цьому присвячені візиту репортажі потраплять до ефіру телеканалів лише після закінчення страйку – після п’ятої вечора за місцевим часом, підкреслили представники організації.