Голова ФСБ назвав соцмережі джерелом екстремізму
Бортніков відзначив, що у соціальних мережах створюються спеціальні закриті групи, де популяризуються екстремістські ідеї, крім цього, активізуються сайти, котрі проводять цілеспрямовану «ідеологічну обробку» користувачів. Голова ФСБ також додав, що на подібних ресурсах проводиться активна робота із залучення нових однодумців.
На початку червня Бортніковов заявляв, що у зв’язку з реаліями сучасного інтернету спецслужби світу у сфері кіберзахисту повинні дотримуватися не оборонної, а наступальної стратегії.
Минулого тижня одним з елементів кібервійни, в тому числі – проти Росії, соціальні мережі оголосив російський віце-прем’єр Дмитро Рогозін.
Рогозін підкреслював, що дані про користувачів, котрі натискають у соцмережах кнопки типу Like, систематизуються і вивчаються. На думку віце-прем’єра, це дає можливість працювати з людьми, котрі притримуються тих чи інших поглядів, і маніпулювати ними через відкриті соціальні ресурси.
Крім цього, Дмитро Рогозін звертав увагу на той факт, що кібервійна для НАТО вже стала предметом військової загрози і військової відповіді, а Росія вивчає ці процеси.