Малала Юсафзай відзначила свій 16-й день народження в штаб-квартирі ООН

00:00,
15 Липня 2013
1966

Малала Юсафзай відзначила свій 16-й день народження в штаб-квартирі ООН

00:00,
15 Липня 2013
1966
Малала Юсафзай відзначила свій 16-й день народження в штаб-квартирі ООН
Пакистанський блогер і борець за права дівчат на освіту Малала Юсафзай відзначила свій 16-й день народження в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Про це 12 липня повідомляє BBC.

Малала Юсафзай (Malala Yousafzai) звернулася до Молодіжної асамблеї ООН із закликом продовжувати її справу. «Візьмемо у руки книги і ручки. Це – наша найпотужніша зброя», – заявила школярка. «Терористи думали, що вони змінять мої цілі та зупинять мої прагнення, – підкреслила 16-річна Юсафзай. – Однак ніщо не змінилося у моєму житті, крім одного. Слабкість, страх і безнадія померли. Народилася сила, міць і мужність».

Юсафзай, кандидатура якої в лютому 2013 року була висунута на Нобелівську премію миру, пояснила, що захищає права жінок, оскільки «жінки страждають більше за всіх». При цьому, заявила школярка, ісламісти «бояться книги і ручки», а також «бояться жінок». Дівчинка закликала політиків світу в першу чергу звертати увагу на освітні проблеми.

В ООН Юсафзай виступала, одягнувши біло-рожеву хустку вбитого під час теракту в Равалпінді 27 грудня 2007 року пакистанського політичного лідера Беназір Бхутто (Benazir Bhutto), першої в новітній історії мусульманської країни жінки-прем’єр-міністра.

Перед виступом Малали Юсафзай у штаб-квартирі ООН було розповсюджено спеціальну доповідь ЮНЕСКО і фонду Save the Children. У доповіді відзначається, що 95% з 28,5 млн дітей світу, котрі не отримують середню освіту, живуть в країнах з рівнем доходів низьким і нижче середнього: 44% в Африці на південь від Сахари, 19% в Південній і Західній Азії, 14% в арабських країнах. 55% цих дітей – дівчата, окрім відсутності освіти у своїх країнах вони часто піддаються різним формам насильства, в тому числі сексуальному. Також в ООН виступив колишній британський прем’єр-міністр, а зараз спецпредставник ООН з питань освіти Гордон Браун (Gordon Brown), котрий зауважив, що надати середню освіту всім дітям світу цілком можливо до 2015 року.

Малала Юсафзай стала символом мужності і привернула до себе міжнародну увагу ще за три роки до того, як у Пакистані на її життя вчинили замах ісламістські бойовики. В 2009 році у своєму блозі на сайті BBC вона розпочала кампанію за право мусульманських дівчат на освіту.

В шпиталі королеви Єлизавети у британському Бірмінгемі після важких поранень Малала Юсафзай успішно пройшла курс лікування, котрий включав дві складні операції. Дівчинка разом з родиною залишилася у Бірмінгемі, де проходила курс вже амбулаторного лікування. У березні 2013 року Малала Юсафзай стала вихованкою місцевої школи для дівчаток і оголосила про намір видати мемуари. В квітні 2013 року Анджеліна Джолі пожертвувала у фонд Малали Юсафзай $200 тис.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Кадр з відео BBC.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду