Аналогове телемовлення в Росії відключать в 2018 році
Суб’єкт федерації, відзначає видання, буде вважатися готовим до відключення, коли частка домогосподарств, де доступне тільки ефірне ТБ в аналоговому форматі, зменшиться до 5%. «Неготовий» регіон через дев’ять місяців перевірять знову. Однак, в будь-якому випадку, відключення відбудеться не пізніше фінального терміну, 1 липня 2018 року – російська влада вважає, що п’яти років достатньо для переходу на цифрове ТБ.
«Кабельне телебачення присутнє в більше ніж 20 млн російських домогосподарств з 52 млн. Ще в 10 млн – дивляться «Триколор ТВ». Щорічно в Росії відбувається 10%-ве оновлення парку ТБ-приймачів, а з 2013 року ТБ-приймачі без можливості прийому цифрового сигналу не випускаються. Якщо тенденція буде зберігатися, то до 2018 року мінімум 60% парку ТБ-приймачів в Росії оновиться. Крім цього, неможливо до нескінченності утримувати за мовниками обов’язок оплачувати сигнал і аналогового і цифрового ТБ, ми заганяємо телеканали в дуже важку економічну ситуацію», – відзначив в інтерв’ю «Известиям» заступник голови Мінкомзв’язку Олексій Волін.
Раніше в Мінкомзв’язку називали іншу дату відключення аналогового мовлення – кінець 2016 року. Волін назвав це «завищеними очікуваннями». Він також підкреслив, що перехід може відбутися і раніше, однак потрібно було визначитися з кінцевим етапом.
В найближчій перспективі цифрове мовлення в Росії буде складатися з трьох пакетів каналів – так званих мультиплексів. До першого (він вже функціонує в 72 регіонах) входить 10 федеральних каналів, зокрема, Первый», «Россия 1», «Россия 2» і «Пятый канал». До другого – 10 каналів, в основному популярних типу ТНТ і СТС. Для цього пакету зараз створюється мовна інфраструктура, передбачається, що до кінця 2013 року розпочнеться мовлення в низці регіонів. Третій мультиплекс повинен складатися з 4 регіональних каналів і 1 федерального. Передбачається, що цей пакет забезпечить інформаційну політику регіональної влади і підтримку місцевих виборів.
Громадянам, котрі не зможуть самостійно придбати приставки для перегляду цифрового ТБ, допоможе держава, зокрема, органи місцевого самоврядування. Перелік пільговиків було укладено ще восени 2012 року. Це багатодітні і малозабезпечені родини, інваліди і пенсіонери – всього близько 7,3 млн родин. Середня ціна ТБ-приставки китайського виробництва – 1,5 тис. рублів. Цифрове телебачення відрізняється кращою якістю, більш високою стійкістю до перешкод, можливістю можливістю вмістити більше каналів в той же діапазон частот.