Державна служба із захисту персональних даних України вимагає від Google дотримання законодавства про конфіденційність

00:00,
30 Вересня 2013
1820

Державна служба із захисту персональних даних України вимагає від Google дотримання законодавства про конфіденційність

00:00,
30 Вересня 2013
1820
Державна служба із захисту персональних даних України вимагає від Google дотримання законодавства про конфіденційність
Компанія має ще час до 17 жовтня, щоб виконати рекомендації з дотримання законодавства про конфіденційність. Інакше проти неї можуть порушити адміністративну справу та оштрафувати на  8,5 тис. гривень.

Про це заявив заступник голови Держслужби із захисту персональних даних Володимир Козак на відкритому засіданні колегії служби, повідомляє «Українська правда» з посиланням на «Українські новини».

Відповідні рекомендації були направлені Google ще наприкінці липня цього року. Головні претензії Держслужби полягають у тому, що Google Україна надає рекламні послуги, а компанії, що створюють рекламні записи на інших сайтах, при цьому не повідомляють користувачів (як того вимагає український закон) про їхнє право звернутися до уповноваженого органу зі скаргою й про право подати в суд за розголошення конфіденційної інформації.

«Припис спрямовано в українську компанію Google, строк його виконання ще не минув. Google продовжує вивчати це питання. На сьогодні нам невідомо, що Google заперечує наш припис в суді, тобто його не оскаржено, він вивчається Google, ну й, властиво, строк минає 17 жовтня», - пояснив Козак.

У Держслужбі стверджують, що цей припис не стосується незаконного збору, передачі, використання або поширення компанією персональних даних. Але він стосується відповідальності за невиконання законних вимог у сфері захисту персональних даних.  А також містить рекомендації про пробіли, які необхідно усунути при обробці інформації про інтернет-користувачів, що використовується для надання рекламних послуг.

У Держслужбі кажуть, що не мають реальних важелів упливу на представництво Google в Україні, оскільки це американська компанія, а питання захисту персональних даних між Україною й США не регулюються міждержавними договорами. Чиновники цього відомства навіть направили лист послу США в Україні Джеффрі Пайєту із проханням прокоментувати позицію компанії Google і її подальші дії відносно отриманого припису, проте відповіді не отримали.

Тому  у Держслужбі вирішили піти шляхом найменшого спротиву і розробити рекомендації для суб'єктів персональних даних при спілкуванні з компаніями, чия діяльність не приведена у відповідність із чинним законодавством України.

До речі, схожі проблеми із законодавством Google має не лише в Україні. Нещодавно Французька Національна комісія з інформатики та свобод (НКІС) оголосила, що застосує санкції до інтернет-гіганта, який відмовився виконати вимоги законодавства Франції щодо конфіденційності даних в інтернеті.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
www.home-designing.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду