Губерт Бурда закликав Єврокомісію продовжити процес проти Google

00:00,
4 Жовтня 2013
1526

Губерт Бурда закликав Єврокомісію продовжити процес проти Google

00:00,
4 Жовтня 2013
1526
Губерт Бурда закликав Єврокомісію продовжити процес проти Google
Аби уможливити чесну конкуренцію в інтернеті, Єврокомісія повинна продовжити процес проти компанії Google, вважає президент Об’єднання німецьких видавців газет Губер Бурда.

«Європейська комісія стоїть перед історичним рішенням, чи застосовувати законодавство про конкуренцію до американського інтернет-монополіста, чи ні» - цитує Губерта Бурду німецький Focus-online.

1 жовтня єврокомісар з питань конкуренції Хоакін Алмунія заявила, що Єврокомісія наблизилась до завершення трьохрічного антимонопольного розслідування щодо американської корпорації  Google у зв’язку із зловживанням її домінуючого становища на ринку, повідомив ИТАР-ТАСС. Алмунія зазначила, що останні пропозиції компанії стали значним кроком уперед щодо задоволень вимог Єврокомісії.

Google, вочевидь, пішла на компроміс, аби не платити  значний штраф, який міг скласти 10% від прибутків компанії. Цей компроміс полягає в тому, зазначає BIN.ua, що конкуруючі компанії отримають більше місця в пошукових результатах Google, а сайти зможуть самостійно вирішувати, яка частина їхнього контенту буде в першу чергу індексуватися.

Проте не всі задоволені таким ходом справи. Група FairSearch, яка є основним опонентом  Google, заявила, що ще не бачила умов досягнутої угоди, а тому ще не може сказати, чи продовжить цю справу уже в суді.

А президент Об’єднання німецьких видавців газет Губерт Бурда закликав Єврокомісію застосувати  усі можливі правові інструменти, якщо нові аргументи Google виявляться недостатніми.

Розслідування антимонопольних служб Європейської комісії проти Google розпочалося ще у 2010 році. Компанії висунули три основні претензії. По-перше, пошуковик Google надає найвищий пріоритет власним інформаційним послугам та своїм клієнтам на шкоду конкуруючим компаніям, які можуть взагалі не відображатися у результатах пошуку. По-друге,  це договірні обмеження, які Google висуває своїм клієнтам, забороняючи їм розміщувати на своїх сайтах посилання на конкуруючі пошукові сервіси. По-третє, це претензія щодо «безпеки персональної інформації», адже в окремих випадках через пошуковик можна отримати доступ до конфіденційної інформації на сайтах.

Google контролює 90% ринку пошуку в Європі.

 

До речі, в України до інтернет-гіганта теж є претензії. Державна служба із захисту персональних даних України вимагає від Google дотримання законодавства про конфіденційність і дала йому час до 17 жовтня, щоб виправити ситуацію. Правда, штраф для компанії в Україні за недотримання законодавства неспівмірно нижчий за європейський – лише 8,5 тисяч гривень.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
korysne.co.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду