Цифрову нерівність в Україні хочуть подолати за допомогою бібліотек

00:00,
7 Листопада 2013
2264

Цифрову нерівність в Україні хочуть подолати за допомогою бібліотек

00:00,
7 Листопада 2013
2264
Цифрову нерівність в Україні хочуть подолати за допомогою бібліотек
Учасники круглого столу у Комітеті ВРУ з інформатизації погодили проект резолюції на підтримку  використання інфраструктури публічних бібліотек для подолання цифрової нерівності в Україні

06 листопада 2013 р. у Комітеті Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій відбувся круглий стіл «Роль публічних бібліотек у розбудові інформаційної інфраструктури України».

Учасники дискусії - представники комітетів ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, Міністерства культури України, програми «Бібліоміст», Української бібліотечної асоціації та бібліотек, що впроваджують проекти соціально-економічної спрямованості, а також органів місцевої  влади, громадськості та засобів масової інформації.

Під час круглого столу презентували можливості модернізованих бібліотек у забезпеченні рівного доступу до інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), підвищення комп’ютерної грамотності населення та розвитку електронних послуг.

Прийнято рекомендації, необхідні для підтримання технічної інфраструктури публічних бібліотек, щоб вони продовжували надавати сучасні послуги населенню:

-         внесення абонплати за інтернет до числа захищених статей бюджетів,

-      оновлення кожні 5 років комп’ютерної техніки у бібліотеках, які надають населенню безоплатний доступ до інтернету,

-         проходження бібліотекарями кожні 2‑3 роки курсів підвищення кваліфікації з ІТ.

Перший заступник голови Комітету ВРУ з інформатизації Руслан Лук'янчук зазначив, що Комітет вбачає у сучасних бібліотеках ефективний інструмент надання громадянам доступу до інформації, підтримка якого з боку держави є критично необхідною.  

Руслан Лук'янчук та Любов Кирилюк

Начальник управління регіональної та культурно-просвітницької роботи Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко наголосила: «На сьогодні мережа модернізованих публічних бібліотек – це інфраструктура, яка готова до виконання завдань інформатизації країни. Понад 2 000 сучасних бібліотек уже надають соціально-орієнтовані послуги. Протягом трьох років, починаючи з вересня 2010-го, комп’ютерами в бібліотеках скористалися 7,4 млн. осіб, а навчання використанню нових технологій в бібліотеках пройшли понад 600 000 користувачів – аби Вам було легше уявити масштаб охоплення, це майже 10 заповнених стадіонів "Олімпійський"».

Лариса Нікіфоренко

Альона Плакіда, Міністр культури АР Крим, підкреслила у своєму виступі особливу роль публічних бібліотек як барометра рівня соціально-економічного розвитку нації: «Підтримка і модернізація бібліотек – це сучасний підхід до вирішення питання забезпечення вільного доступу до інформації місцевих громад та окремих громадян, а також подолання цифрової нерівності. Показники відвідуваності та фінансування бібліотек точно відображають рівень розвитку країни. Наприклад, Фінляндія витрачає 30 євро на людину на фінансування бібліотек, а їхня відвідуваність складає  67%. В Україні поки що ці показники в рази нижчі».

Альона Плакіда

Підбиваючи підсумки обговорення, директор програми «Бібліоміст» Матей Новак навів дані, що підтверджують вагомий вплив сучасних бібліотек на розвиток інформаційного суспільства та підвищення соціально-економічних показників розвитку в Україні: «В Україні 66% населення не мають регулярного доступу до інтернету – тобто до інформації, необхідної для підвищення рівня життя. Без цієї інформації мільйони людей не можуть ефективно спілкуватись з органами влади та брати участь у прийнятті рішень. Утім, бібліотеки у 8 з 10 районів в Україні вже надають доступ до інтернету та ІКТ. Кожна десята бібліотека в країні навчає людей працювати з комп’ютером».

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Партнер програми – корпорація Microsoft –  безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» – програма, покликана поліпшити доступ населення України до інформації та навчити користуватися новітніми технологіями, перетворивши бібліотеки на сучасні громадські центри. До кінця 2013 р. понад 1900 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, проходять навчання у галузі новітніх технологій та сучасних інформаційних послуг на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим, і передають навички населенню.

Фото надані програмою «Бібліоміст»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду