Школа образотворчого мистецтва Слейда скористалася інтернетом, щоби знайти забутих випускників

00:00,
26 Грудня 2013
912

Школа образотворчого мистецтва Слейда скористалася інтернетом, щоби знайти забутих випускників

00:00,
26 Грудня 2013
912
Школа образотворчого мистецтва Слейда скористалася інтернетом, щоби знайти забутих випускників
Лондонський всесвітньо відомий навчальний заклад започаткував проект з пошуку випускників, чиї імена не збереглися в архівах. Про безпрецедентний випадок в історії мистецтв звітує Guardian.

Школа образотворчого мистецтва Слейда (Slade School of Fine Art) була місцем навчання для багатьох митців зі світовим ім’ям, проте під час ревізії фотоархівів працівники закладу виявили, що на студентських знімках, датованих, починаючи з 1931 року, часто відсутні прізвища. Тоді виникла ідея оцифрувати фотографії та викласти в інтернет для того, щоби колишні працівники та студенти закладу, а також знайомі, члени сімей чи історики могли ідентифікувати окремі персоналії.

«Область історії мистецтв дуже мало співпрацює із цифровими медіа», - зауважила Мелісса Террас (Melissa Terras), співкоординатор архівного проекту. «У час коли повсюдно зростає інтерес до сучасного мистецтва видається досить вчасним переглянути ці історії», - додає очільниця Школи Сюзен Коллінс (Susan Collins).

Його автори сподіваються, що дослідження не лише проллє світло на багату історію закладу, а й скоригує сьогоднішню презентацію його  як західно-орієнтованого. Так, серед випускників були художниця португальського походження Паула Рего (Paula Rego), пакистанський пейзажист Халід Ікбал (Khalid Iqbal), танзанієць Сам Нтіро (Sam Ntiro), перший африканець, що мав виставку в Нью-Йорку, засновник бангладешського мистецтва Заінул Абедін (Zainul Abedin) та батько сучасної ізраїльської скульптури Іцхак Данцігер (Yitzhak Danzier).

Оцифровані фото можна переглянути за цим посиланням.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
theartstudent.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду