Нейромережа перетворила видатні картини на фото

Нейромережа перетворила видатні картини на фото

13:27,
5 Квітня 2017
3432

Нейромережа перетворила видатні картини на фото

13:27,
5 Квітня 2017
3432
Нейромережа перетворила видатні картини на фото
Нейромережа перетворила видатні картини на фото
Автори:
Розробники з США навчили нейромережу робити з картин художників цілком реалістичні зображення. Тепер полотна Моне, Ван Гога і Сезанна стали фотографіями.

Про це пише Platforma.

Програмісти Каліфорнійського університету в Берклі розробили алгоритм, який визначає ключові особливості одного типу зображень, а потім вирішує, як їх можна застосувати до інших візуальних образів. Щоб продемонструвати, як працює технологія, розробники навчили нейромережу перетворювати живопис на фотографії. 

Всього для тренування програми було використано близько двох тисяч зображень робіт Моне, Ван Гога і Сезанна, 1500 зображень картин в японському стилі укійо-е, 6753 пейзажних фото із Flickr, дві тисячі знімків зебр і коней, а також понад 50 тис. кадрів інших об'єктів. В результаті система навчилася досить реалістично переносити стиль з одного зображення на інший. 

Крім того, цей метод навчив програму також трансформувати об'єкти – наприклад, замінювати на зображеннях яблука на апельсини чи кішок на собак. Проте з цим завданням алгоритм справляється набагато гірше, основні риси зображень втрачаються, а образи стають дещо інфернальними. 

Щоб комп'ютер зміг зрозуміти відносини між стилями, а також перетворити картини на реалістичні фотографії і трансформувати об'єкти на них, розробники застосували породжувальну змагальну нейромережу. Програми такого типу складаються з двох компонентів: генеративного і розрізнюючого. В результаті виходить щось на кшталт «змагання» між двома частинами алгоритму, в якому один компонент вчиться створювати якісні «підробки», а інший – їх знаходити.

Раніше MediaSapiens писав про те, що фінський режисер Ян Фройдман обробив знімки Марса, зроблені однією з космічних місій, і створив з них короткометражний фільм «Несправжній політ над реальним Марсом».

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
UC Berkeley
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду