Розробники створили додаток для боротьби з інформаційними бульбашками
Розробники створили додаток для боротьби з інформаційними бульбашками
Про це пише NiemanLab.
Read Across the Aisle покликаний допомогти людям диверсифікувати свої звички споживання новин. Він відстежує, як часто користувачі читають історії з близько 20 джерел новин з усього ідеологічного спектру: з The Huffington Post в крайньому лівому куті, Fox News — в крайньому правому, та іншими, як от: The New Yorker, NPR та The Christian Science Monitor між ними.
Повзунок у нижній частині екрану рухається зліва направо залежно від того, скільки часу користувачі витрачають на читання новин з певних джерел, і наскільки ідеологічно забарвленими вважає додаток певні джерела.
Додаток призначений для того, щоб допомогти користувачам уникнути формування власної «інформаційної бульбашки» (бульбашки фільтрів). Коли ж у читача відбувається перекіс в один з боків, додаток надсилає сповіщення, де рекомендує «перемкнутися».
«Це програма для людей, які кажуть: У мене є проблема. Моя інформаційна дієта незбалансована. “Я їм дуже багато з однієї групи продуктів, але нічого — з іншої”», — каже Нік Лам (Nick Lum), засновник додатку та творець BeeLine Reader — розширення для браузера та програми що використовує колірні градієнти, аби зробити статті легшими для прочитання. «Це для людей, які усвідомлюють проблему і хочуть її вирішити».
Read Across the Aisle фінансувався через Kickstarter, де 127 жертводавців внесли в цілому 5376 доларів.
Рейтинг ідеологічної забарвленості медіа Read Across the Aisle сформував на основі, зокрема, доповіді Pew Research за 2014, де дослідники категоризували ЗМІ залежно від того, наскільки їм довіряють небезсторонні аудиторії (Fox News, наприклад, має високий рівень довіри корсерваторів, а не лібералів). Розробники Read Across the Aisle також консультувалися з першими користувачами додатку та покровителями на Kickstarter, які допомогли сформувати рейтинги шляхом розміщення джерел новин на ідеологічному спектрі.
Додаток поки доступний виключно для iOS.
Раніше MediaSapiens писав про те, що за даними опитування Pew Research Center, американці, які стверджують, що голосували за Трампа на загальних виборах у США, головним чином покладалися на Fox News як основне джерело новин про передвиборчу кампанію впритул до самих виборів 2016, в той час як виборці Клінтон називали масив різних джерел. При цьому, CNN називали частіше, аніж будь-який інший.