Якими будуть мови майбутнього та де їх вивчати в інтернеті

Якими будуть мови майбутнього та де їх вивчати в інтернеті

13:50,
4 Жовтня 2016
24644

Якими будуть мови майбутнього та де їх вивчати в інтернеті

13:50,
4 Жовтня 2016
24644
Якими будуть мови майбутнього та де їх вивчати в інтернеті
Якими будуть мови майбутнього та де їх вивчати в інтернеті
Ми зробили підбірку онлайн-ресурсів, де можна почати чи продовжити вивчення перспективних мов: серед них, зокрема, іспанська, арабська, мандаринська та інші.

Британська бізнес-організація СВІ 2014 року здійснила опитування серед 300 британських фірм і визначила, що дві третини з них потребують працівників зі знанням іноземних мов, носіїв яких бракує, тому що система освіти не встигає за потребами бізнесу. Понад чверть підприємств заявили, що мовні навички допомагають налагоджувати зв’язки із зарубіжними компаніями. Найкориснішими визначили французьку (50%), німецьку (49%) та іспанську мови (44%). Після них ідуть мандаринська, арабська, польська, російська та японська.

Натомість Британська Рада склала список із десяти найважливіших мов для майбутнього Великої Британії. Ураховували мовні потреби бізнесу, торгівлі; ринки, що розвиваються; зацікавленість населення в мовах; дипломатичні пріоритети; напрямки експорту; поширення мов в інтернеті тощо. Опитування підтвердило, що суспільство в переважній більшості не встигає за потребами ринку. Наприклад, три чверті британського населення не володіє жодною з мов, які визначено перспективними, а саме:

  • іспанською,
  • арабською,
  • французькою,
  • мандаринською,
  • німецькою,
  • португальською,
  • італійською,
  • російською,
  • турецькою,
  • японською.

З огляду на зміну світових бізнес-лідерів виникає потреба налагоджувати нові робочі контакти й комунікувати не лише мовами міжнародного спілкування. Тож ми дібрали мовні онлайн-ресурси, де можна вивчати мови, які допоможуть вийти на новий рівень.

Іспанська

Одним із найпопулярніших ресурсів для вивчення мов є сайт Busuu.com. Там є матеріали для дванадцяти мов, серед яких й іспанська. Інтерфейсу українською мовою немає, але можна без проблем вибрати англійський або російський. Це не безкоштовний ресурс: вільною є лише частина матеріалів: флеш-картки, письмові вправи та перевірка носіями мови. Недоступними залишаться додатки для мобільних, які працюють офлайн, офіційні сертифікати, вправи з граматики й курс для подорожей. Завдання для кожного добирають, зважаючи на рівень і мету вивчення (є опції «Культура», «Робота», «Подорожі»).

Матеріалів на Youtube теж не бракує. Наприклад, за 17 хвилин можна ознайомитися зі 150 іспанськими фразами для початківців разом з українським перекладом.

Виграшним і безболісним варіантом є групи й сторінки в соцмережах. Вони не дають систематизованих знань, але регулярно їх поповнюють. Скажімо, група Procticamos Espanol щодня викладає кілька матеріалів у форматі коміксів, схем, жартів іспанською мовою.

   

Будь-які правила візуалізують і пояснюють просто. А в коментарях можна, не відкладаючи, обговорити незрозумілі моменти та знайти людей, з якими випаде практикувати мову. Щоправда, з нульовими знаннями іспанської буде складно: перекладу англійською не передбачено, усе – іспанською.

Інакша ситуація зі сторінкою Learn Spanish (A Word A Day). Оновлюють її рідко, але можна погортати історію. Там уже не буде картинок із діалогами або коротких історій. Ідея полягає в тому, щоб кожного дня додавати до свого лексичного запасу по слову. Для вивчення пропонують лише одне слово з перекладом англійською. Для кращого розуміння є речення із цим словом англійською та іспанською. А в коментарях просять придумати своє речення, аби запам’ятати напевне. Для поповнення та закріплення лексики є й додаток для Андроїд Gambit Flashcards. Це універсальний додаток для кількох мов, тож можна вчити паралельно кілька мов, якщо ви раптом поліглот. А додаток Espanol Gramatica підтягне, відповідно, граматику.

Арабська

Вивчати арабську можна починати у форматі мп3. Серед матеріалів – діалоги та фрази, які записали носії мови. Безкоштовними є 30 уроків зі 100. Є й додатки для Android na iPhone «50 languages». Вони працюють офлайн і так само пропонують тридцять безкоштовних уроків.

Навчитися алфавіту, читати й писати можна за 25 уроків Alfarabinur. Як ефективно запам’ятати всі літери, радять там само. Наприклад, можна роздрукувати алфавіт, розрізати на квадратики всі літери й тренуватися, витягаючи їх одну по одній. Доступ до всіх матеріалів вільний. Наступний рівень після вивчення алфавіту – вибір методики навчання. Їх тут дві: одна не має перекладу англійською мовою.

Французька

Французька – одна із багатьох мов, доступних на Duolingo. Перше, що треба визначити, – це темп своєї роботи. Тобто скільки хвилин на день ви маєте змогу приділяти вивченню мови. Для початківців є варіанти: 5, 10, 15 і 20 хвилин, а якщо ви вже трохи вивчали французьку, то можна пройти тест на визначення рівня. Усе вивчене за день зберігається в особистому профілі, а наступні уроки відкриваються поступово. Але можна достроково скласти онлайн-сесію, якщо завдання видаються залегкими.

Французький інститут радить користуватися безкоштовним сайтом «Говорити французькою легко!», який спеціально розробило Міністерство закордонних справ. Там можна знайти документальні фільми, навчальні та ігрові матеріали й пройти тест на визначення рівня. Інтерфейс сайту можна налаштувати на зручну мову, серед яких англійська, іспанська, німецька та португальська.

Мандаринська

Мандаринська – це офіційна мова в Китаї, Сингапурі та ООН. Вона має найбільшу кількість мовців у світі. Часом її визначають як окрему мову китайської мовної групи, але заведено вважати мандаринську мову групою діалектів, якими розмовляють на півночі та південному заході Китаю, а також у китайській діаспорі.

Тож коли ви знаходите платформи для вивчення китайської, але не впевнені, що це саме та китайська, яка потрібна, то, найімовірніше, ітиметься якраз про мандаринську мову. Але більшість онлайн-ресурсів уточнюють, що мають на увазі саме її.

Попри те, що це досить екзотична для українців мова, інформації про неї в інтернеті не бракує. Урешті, нею розмовляє найбільше людей у світі. Зокрема, на вже згаданому ресурсі Busuu.com є безкоштовні уроки, вправи та мультимедійні матеріали.

Крім традиційних додатків і відеорозмовників, які можна легко знайти для майже будь-якої мови, мандаринську можна вивчати на офіційних онлайн-курсах від провідних китайських університетів. Вони безкоштовні. Наприклад, Пекінський університет Цинхуа пропонує вивчати латинізовану мандаринську (піньїнь). Це спрощує англомовним студентам сприйняття мови, бо вони можуть читати й долучатися до діалогів уже з першого заняття.Курс також передбачає опосередковане вивчення культури. Наприклад, основ етикету чаювання. Матеріали продубльовано англійською мовою, а відео мають субтитри. Тривалість навчання – шість тижнів по чотири години. Єдиною платною опцією є сертифікат, який підтверджує участь та успішне завершення онлайн-курсу. Якщо є бажання, його можна замовити за $49.

Базову мандаринську можна вивчати й на курсах від Китайського національного університету Ченчі Естела. Умови такі самі: усе безкоштовно, крім сертифікату. По завершенні першого рівня вмітимете орієнтуватися в китайському мегаполісі, замовляти їжу, шукати житло, тобто матимете достатній словниковий запас для щоденного вжитку. На другому рівні більше уваги надаватимуть культурі, граматиці, різниці між виразами Китаю та Тайваню, конструюванню речень.

                                                     Німецька

Ресурс Deutsch-lernen пропонує безкоштовне вивчення німецької як із нуля, так і з пристойного рівня. Початківці мають доступ до десяти уроків, вправ, прикладів і вордлістів. Ті, котрі вже знають мову, можуть повторювати її на 24 уроках трьох рівнів. Веселим розділом на сайті є жарти німецькою – чотири сторінки анекдотів.

Іще одним веселим сайтом, як повідомляють на головній сторінці, є LearnGermanEasily. Матеріали там розподілено за трьома групами: для початкового, середнього та високого рівня. Усе безкоштовно, крім додаткових аудіофайлів, які пропонують купити в інтернет-магазині.

Видання DW спільно з Ґете-інститутом створили безкоштовний ресурс із подкастами, де можна вивчати базову лексику, потрібну для повсякденного життя, і вправлятися у вимові. Доступними є 100 уроків для рівня А1 та А2.

А до рівня В2 можна дорости й на онлайн-курсі Deutsch Interaktiv. Традиційно там є аудіо, відео, тексти, можна тренувати візуальне сприйняття та розуміння на слух. Словниковий запас обіцяють поповнити до 7000 слів. Для перевірки знань є більш ніж 750 інтерактивних вправ і тестів.

Португальська

Португальська – одна з мов, доступних на ресурсі Babbel.com. Його принципи роботи подібні до Busuu.com та Duolingo. Тобто там можна вправлятися в граматиці, вивчати слова й загальновживані фрази, грати в ігри та визначати свій рівень. Якщо є мікрофон, то можна також тренувати свою вимову.

Тематичні уроки з португальської є й на SurfaceLanguages. Там можна вибрати одну з двох португальських мов: для Бразилії чи Португалії. Теми для вивчення можна вибирати в будь-якому порядку: чіткої послідовності немає. Так само як і платних обмежень для тестів або перевіркових завдань.

Безкоштовні уроки пропонує й ВВС. Є з десяток загальних тем для розмовної португальської (транспорт, напої, привітання, їжа, Бразилія). Крім самих уроків, на сайті є покрокова інструкція подальших дій, посилання на цікаві ресурси й навіть транскрипт усіх відео (на випадок, якщо не все вдалося зрозуміти).

Італійська

Короткі навчальні відеоблоги є на Youtube-каналі Italy Made Easy. Можна вибрати уроки відповідно до вашого рівня й вчити систематично, а можна вибирати відео за темами. Скажімо, добірка десяти помилок, які найчастіше стаються в розмовній мові. Або короткий курс із вимови, щоб позбутися акценту. Є й зовсім легкі варіанти. Наприклад, список десяти кумедних італійських відео.

Не зайвими будуть Busuu.com та Duolingo, про які ми писали раніше. На універсальних платформах, де пропонують вивчення низки мов, італійську переважно знайти легко. Зокрема, і на LingoHut. Там є аж 109 тематичних уроків. Скажімо, один урок присвячено тільки морепродуктам, написанню електронного листа чи замовленню страв у ресторані.

Кожен урок має такі складові: словник, картки зі словами й перекладом, гра на тренування концентрації, гра на підстановку, гра в хрестики-нулики й гра для розвитку навичок слуху.

Турецька

WeSpeke – соцмережа для вивчення турецької мови та практики з її носіями. Вона безкоштовна й пропонує кожному відвідувачеві або відвідувачці вибрати найзручніший для нього чи неї формат: комбінацію відео, аудіо й тексту. Крім безпосереднього спілкування з людьми, можна проходити тематичні онлайн-уроки, грати в ігри й закріплювати знання з мовцями, скажімо, обговорюючи щойно пройдене заняття по скайпу.

Ресурс HandsOnTurkish пропонує кілька форматів вивчення мови, зокрема цілісні онлайн-курси. Повністю безкоштовним є чотиритижневий курс First Steps in Turkish для початківців. Сертифікат можна купити за $25, якщо він вам потрібен та якщо ви успішно склали іспит.

Японська

JapaneseOnline – ресурс, який виник іще наприкінці минулого століття як платформа для вивчення японської мови й культури. На відміну від багатьох сайтів, тут доступні абсолютно всі матеріали. Навіть реєструватися не треба.

На Japanesapod100 більше як дві тисячі відео- та аудіоуроків, онлайн-обговорення й доступ до словників. А на U-biq – тести та ігри з лексики, граматики, сприйняття на слух і читання.

А взагалі можна вибрати будь-який формат вивчення японської, скажімо, з-поміж 35 безкоштовних онлайн-ресурсів.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: kent.ac.uk
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
KHELOUFI
14:53 / 05.10.2023
This is awesome. Thank you for taking your time to compile these details. .
KHELOUFI
14:52 / 05.10.2023
This is awesome. Thank you for taking your time to compile these details. .
KHELOUFI
14:52 / 05.10.2023
This is awesome. Thank you for taking your time to compile these details. .
KHELOUFI
14:51 / 05.10.2023
This is awesome. Thank you for taking your time to compile these details. .
KHELOUFI
14:51 / 05.10.2023
This is awesome. Thank you for taking your time to compile these details. .
KHELOUFI
14:50 / 05.10.2023
This is awesome. Thank you for taking your time to compile these details. .
KHELOUFI
14:50 / 05.10.2023
This is awesome. Thank you for taking your time to compile these details. .
KHELOUFI
14:49 / 05.10.2023
This is awesome. Thank you for taking your time to compile these details. .
KHELOUFI
14:18 / 02.10.2023
Good post and easy get to know thank you..
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду