Як відеолекторій «Мудра корова» освічуватиме українців

Як відеолекторій «Мудра корова» освічуватиме українців

16:03,
9 Червня 2016
7061

Як відеолекторій «Мудра корова» освічуватиме українців

16:03,
9 Червня 2016
7061
Як відеолекторій «Мудра корова» освічуватиме українців
Як відеолекторій «Мудра корова» освічуватиме українців
Чому журналістка Тетяна Кисельчук вирішила витратити власні кошти на створення проекту онлайн-відеолекторіїв Wise Cow («Мудра корова») і чого там можна навчитися?

Цього тижня розпочав роботу некомерційний  інтернет-лекторій з культури Wise Cow («Мудра корова»). Авторка проекту – журналістка видань Artmisto та Mainсream, поетеса та культурний менеджер Тетяна Кисельчук, створила його на власні кошти.

Навіщо? Творці «Мудрої корови» прагнуть дати людям можливість вчитися вдома безкоштовно.

Як? Однією з особливостей лекторію є його формат: короткі лекції тривалістю в 10-20 хвилин. «Це те, що потрібно людині в нашу високошвидкісну епоху», - вважає авторка. Тетяна зазначає, що це перша подібна ініціатива в Україні, попри те, що онлайн-навчання – це світовий тренд.

«Ідея літала в повітрі. Багато хто хотів зробити відеолекторій, тому що він потрібен суспільству. Я чесно чекала цілий рік, поки людина з головою і людина з гаманцем зберуться і зроблять щось подібне. Сама я боялася братися за такий масштабний проект. Але час минав, а ніхто нічого не робив. Тому, як казав Кравчук, “маємо що маємо”: перший в країні хронологічно збудований відеолекторій на культурні та соціальні теми, створений групою ентузіастів з порожніми кишенями і бажанням допомогти людям», - каже вона.

Тетяна Кисельчук 

Чого навчать? Йдеться про лекції з таких напрямків культури як література, кіно, мистецтво, театр, музика, мода. Крім того ресурс запропонує лекції з історії, журналістики та різних сфер (від піару до арт-менеджменту), об’єднаних в розділ «Соціум».

На сайті проекту є також рубрика «Різне», в яку увійдуть лекції з архітектури, психології, філософії та всього іншого, на що команді стане часу, й «Міста». Останній задуманий як комунікаційний майданчик, де зберуть всі культурні ініціативи. «Ми створимо зріз сучасного культурного суспільства, знайдемо прогалини і зможемо відновити баланс між містами», - обіцяє Тетяна.

Лекції, організовані «Мудрою коровою», діляться на два типи: перший – відкриті події, які безкоштовно можуть відвідати всі охочі, та другий – закриті лекції, які можна буде побачити тільки в мережі. Їх команда готуватиме в співвідношенні 50 на 50.

На сайті Wise Сow окрім самих лекцій розміщуватимуться додаткові освітні матеріали – статті, тести, термінологічні картки, ігри. Вже зараз там є гра «Порятуй Семена» за мотивами фільму «Земля» Олександра Довженка.

Хто? Серед лекторів проекту – літературознавець та критик Євгеній Стасіневич, кінознавець та головред інтернет-видання про кіно Moviegram Лук’ян Галкін, сценаристка та режисерка Марися Нікітюк, теле- та радіоведучий Микола Вересень, історик Георгій Касьянов та інші. Коло лекторів постійно розширюватиметься.

Для кого? «Мудра корова» прагне залучити найрізноманітнішу аудиторію й, за словами Тетяни, дуже важливо, аби лекції могли переглянути люди з усієї України, які не мають змоги відвідувати стільки культурних подій, скільки відбувається в Києві.

«По суті, наш лекторій – це альтернативна освіта. Ймовірно, найбільша відмінність нашого лекторію, що це не просто хаотичні факти з життя відомих людей або вирваних з контексту подій. Головна особливість – це спеціально розроблена програма, яка хронологічно показує ключові події і знакових людей 20 століття в представлених напрямках. І, звичайно, професійні та харизматичні лектори, манера оповіді яких мимоволі затягує в процес навчання навіть найбільш байдужих і лінивих людей», - стверджує авторка.

$? Проект створюється на власні кошти Тетяни. Але зверніть увагу – «Мудра корова» шукає спонсора.

***

Нам залишалося тільки спитати – чому така назва? «Я люблю корів. Завжди мріяла назвати щось “Мудра корова”», - каже Таня. А її сайт наприкінці сторінки кожного розділу спрямовує відвідувачів до інших написом «Розділ наповнюється. Пастися можна тут».

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду