Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
П'ять найцікавіших тез із доповіді Internet Trends-2016
Ця теза із щорічного огляду «Internet Trends» привернула найбільше уваги.
Авторка доповіді - партнерка венчурного фонду Kleiner Perkins Caufield & Byers Мері Мікер, займається дослідженням трендів в мережі Інтернет з 1995 року. Вона регулярно публікує подібні аналітичні роботи на різних IT-конференціях в Кремнієвій долині.
1. Темпи приросту кількості інтернет-користувачів сповільнюються.
За період з 2014 по 2015 рік кількість користувачів інтернет в усьому світі зросла на 9%, тоді як в 2009 році цей показник становив понад 15%.
Авторка доповіді пояснює це високими показниками проникнення інтернету на розвинених ринках. Жителям країн, що розвиваються, підключитися складніше - вартість смартфонів по відношенню до доходів для них залишається високою. Наприклад, вартість смартфона становить 15% від доходу на душу населення у В'єтнамі і 10% в Нігерії та Індії.
Зростання кількості користувачів смартфонів також сповільнюється. В 2015 році приріст склав 23% (в порівнянні з 35% в 2014). У 2015 році на частку Азіатсько-Тихоокеанського регіону припало 52% від загальнї кількості користувачів смартфонів у світі.
Винятком із загальної негативної статистика стала Індія. В цій країні зараз 277 млн користувачів інтернету. Їх чисельність у 2015 році зросла на 40%. У 2014 р зростання теж було значним - 33%. З такими темпами не дивно, що Індія обійшла в 2015 році США і поступається зараз по числу інтернет-користувачів лише Китаю.
Співвідношення кількості інтернет-користувачів та власників смартфонів важливе з огляду на те, що близько половини виходів у мережу Інтернет користувачі здійснюють саме з мобільних пристроїв. Про це йшлося в минулорічній доповіді «Internet Trends».
2. Економічне зростання сповільнюється.
За останні шість років показник зростання світової економіки був нижче 3,8%, зафіксованих за останні 20 років (з 1996 по 2015 рік). Причина - у зниженні в п'яти важливих сферах:
- уповільнення зростання кількості користувачів інтернету,
- падіння росту ВВП в країнах, що розвиваються,
- зростання державного боргу,
- різке падіння процентних ставок
- старіння і уповільнення темпів зростання населення планети.
Мікер вважає, що економічне уповільнення створює можливості для компаній, які максимально ефективні, інноваційні та можуть запропонувати продукцію за нижчою ціною. У розбивці по регіонах, Китай і ринки Азії, що розвиваються, склали 63% від загального показника зростання реального ВВП. Америка, Європа і Японія разом склали 29% зростання ВВП.
3. Починається ера зображень.
Зображення набувають все більшої важливості і використовуються все ширше. Водночас текст і текстовий пошук втрачають свої позиції. За останні п'ять років як мінімум 50% пошукових запитів здійснювалися за допомогою голосу або ж зображень.
Зростання популярності зображень пов'язане із все більшим використанням смартфонів для обміну інформацією, повідомленнями. Реклама як і раніше, буде базуватись на зображеннях та персоналізуватиметься для різних користувачів через фільтри.
Покоління Z (люди віком від 1 до 20 років) буде ще активніше використовувати картинки. Що стосується покоління мілленіалів, то для них провідними платформами на сьогодні є Facebook, Snapchat і Instagram. В останніх двох картинка є чи не основним типом контенту.
4. Зростання ролі мобільних месенджерів
Уже сьогодні користувачі витрачають 80% часу, який припадає на користування смартфоном, на три додатки. В середньому вони використовують 12 додатків в день. У 2016 році найпопулярнішими програмами серед користувачів є Facebook, WhatsApp і Chrome. Найпопулярніші месенджери - WhatsApp, Facebook Messenger і WeChat.
Мері Мікер прогнозує, що з часом головний екран смартфонів буде зайнятий саме мобільними месенджерами.
5. Зростання популярності голосових інтерфейсів.
В найближчому майбутньому голос стане найпопулярнішим способом введення інформації. Люди можуть вимовляти 150 слів за хвилину, а набирати руками - 40.
Зараз переважна більшість інструментів розпізнавання мови далекі від досконалості. Однак, їх точність зросла до 90% в 2016 році, порівнюючи з 70% в 2010 році. Коли точність технологій розпізнавання мовлення досягне 99%, люди почнуть використовувати переважно голосове введення.
Згідно з медіапідсумками 2015 року на MediaSapiens, великі технологічні компанії почали одна за одною запускати новинні сервіси. З такими ініціативами виступили Apple, Twitter, Instragram та Youtube.