Команда ГО «Телекритика» запускає інтернет-видання «Детектор медіа»

Команда ГО «Телекритика» запускає інтернет-видання «Детектор медіа»

09:00,
2 Грудня 2015
10061

Команда ГО «Телекритика» запускає інтернет-видання «Детектор медіа»

09:00,
2 Грудня 2015
10061
Команда ГО «Телекритика» запускає інтернет-видання «Детектор медіа»
Команда ГО «Телекритика» запускає інтернет-видання «Детектор медіа»
Автори:
Другого грудня команда Громадської організації «Телекритика» на чолі з Наталією Лигачовою оголосила про запуск нового проекту — інтернет-видання «Детектор медіа».

Нове видання буде інформувати читачів про найважливіші події в українському і світовому інформаційному просторі та на медіа ринку в контексті політичних та соціальних процесів. Важливою складовою «ДМ» буде  аналіз і критика роботи вітчизняних ЗМІ з метою підвищення якості їхнього продукту. А також сприяння медіаграмотності широких кіл громадян. Впровадження медіареформ, створення суспільного мовлення, викриття фактів корупції в медіасфері, моніторинг діяльності державних та регуляторних органів у галузі, протидія перетворенню ЗМІ на засоби пропаганди — пріоритетні теми «ДМ».

Слоган «Детектора медіа» — «Watch dog українських ЗМІ». Все, що громадянам обов'язково треба знати про медіа, щоби ті працювали на суспільство, а не суспільство —на рейтинги ЗМІ та інтереси їхніх власників, — планує доносити до читачів команда проекту.

«Детектор медіа» розпочав роботу з підготовки спецвипуску,  присвяченого щорічній телевізійній премії «Телетріумф». Спецвипуск виконаний на замовлення Індустріального телевізійного комітету та містить інформацію про кожного зі 123 номінантів шорт-листа «Телетріумфу 2014-2015» у 41 номінації.

Наразі триває робота над розробкою сайту http://detector.media, який запрацює в кінці січня 2016 року. До того часу контент проекту доступний на його Facebook-сторінці (https://www.facebook.com/DetectorMedia/). Редакція «Детектора медіа» — досвідчені журналісти, які протягом багатьох років спеціалізуються на медійній тематиці: Галина Петренко, Мар’яна Закусило, Світлана Остапа, Гала Скляревська та інші вихідці з інтернет-видання «Телекритика» (http://www.telekritika.ua). «Детектор медіа» також продовжить співпрацю з відомими авторами «старої “Телекритики”» — Андрієм Кокотюхою, Отаром Довженком, Сергієм Черненком, Петром Бурковським та іншими. Планується залучити й нових колумністів та медійних експертів.

«Ми раді, що, запускаючи завдяки підтримці й довірі західних донорів “Детектор медіа”, зможемо продовжити традиції єдиного в Україні незалежного “медіа про медіа”, які ми протягом останніх 14 років старанно плекали в “Телекритиці”. Враховуючи складні завдання, які в найближчі роки стоятимуть перед українським медіаринком, ми сподіваємося допомогти йому пройти через ключові трансформації та стоятимемо на сторожі балансу інтересів учасників цього ринку та суспільства», — коментує голова правління ГО «Телекритика» та шеф-редактор «Детектора медіа» Наталія Лигачова.

Довідка:

ГО «Телекритика» веде свою історію з січня 2004 року. Незмінним головою організації є її засновниця й натхненниця, відома українська журналістка й медіаексперт Наталія Лигачова.

Організація вже має групу власних інтернет-видань, основним із яких є сайт MediaSapiens — єдиний в Україні інтернет-ресурс, присвячений медіаграмотності. В рамках MediaSapiens функціонують також тематичні спецпроекти: «Вибори та ЗМІ» й «Суспільне мовлення», окремо — освітньо-інформаційний відеоресурс «Відеотека». До 30 жовтня 2015 року ГО «Телекритика» спільно з медіагрупою «1+1 медіа» розвивала портал «Телекритика» (http://www.telekritika.ua), який наразі повністю належить «1+1 медіа».

ГО «Телекритика» має підтримку з боку міжнародних донорських організацій, зокрема Internews Netvork, SIDA, NED, Посольства США в Україні, Товариства польських журналістів та Польсько-канадської програмипідтримкидемократії тощо.  

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду