Facebook-only ЗМІ: формат, який врятує локальні проекти від конкуренції?

00:00,
25 Лютого 2011
1996

Facebook-only ЗМІ: формат, який врятує локальні проекти від конкуренції?

00:00,
25 Лютого 2011
1996
Facebook-only ЗМІ: формат, який врятує локальні проекти від конкуренції?
З появою можливості розміщення локальної реклами можна чекати масового переходу локальних сайтів на платформу фейсбука.

 

Rockville Central, сайт локальних новин одного з передмість Вашингтона, існував нормально і мав свою аудиторію, аж доки у місто не прийшов гігант гіперлокальної журналістики Patch.com. Автори сайту, які робили проект у вільний від основної роботи час, зрозуміли, що конкуренції не витримають – і повністю перейшли на фейсбук.

 

«У нас було два дискусійних майданчики – власне сайт Rockville Central та його фейсбук-сторінка. Навіщо ж їм конкурувати між собою за увагу читачів? Кожен хоче залучити свою аудиторію до свого підрозділу у соцмережах, всі їх активно створюють, а ми вже там - 10% трафіка ми вже мали з фейсбука», - каже редактор Сінді Гріфітс.

 

Перехід на платформу фейсбука багато в чому полегшить життя авторам проекту – є готова система коментування і оцінки статей та можливість ділитися матеріалами, працюючий движок, готові дизайнерські рішення, не треба хвилюватися, що впаде сервер.  Потенційна аудиторія зростає, є можливість зручного читання з мобільного. Вільний від вирішення технічних питань час можна присвятити збиранню фактів, дискусіям, побудові спільноти лояльної аудиторії тощо. Оскільки в соціальних мережах більшість людей діють під справжніми іменами, випадків тролінгу та нецивілізованої поведінки читачів набагато менше, ніж у решті інтернету, де зберігається анонімність.

 

Серед мінусів – у фейсбуку наразі нема системи тегів, а отже, не можна відстежувати тему чи подію у часі. Найголовніше ж те, що наразі там не передбачена можливість додавати локальні рекламні оголошення, з яких і живуть ЗМІ.  Проте імовірність запровадження їх досить велика, адже фейсбук – динамічна структура, і його адміністрація наразі демонструє готовність до постійних новацій. Доки рекламу ставити не можна, можна згуртувати навколо сторінки своїх читачів та заробляти чимось іншим – наприклад, бути місцем, де люди дізнаються про певні заходи, а вже оплачує інформаційне спонсорство організатор у реалі.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду