Сервіс Indigenous Tweets допомагає носіям рідкісних мов знайти одне одного у твітері

00:00,
20 Березня 2011
1435

Сервіс Indigenous Tweets допомагає носіям рідкісних мов знайти одне одного у твітері

00:00,
20 Березня 2011
1435
Сервіс Indigenous Tweets допомагає носіям рідкісних мов знайти одне одного у твітері
Найпоширеніші мови меншин у твітері – гаїтянська креольська, баскська та вельська.

Із шести тисяч мов, що існують зараз у світі, більшість становлять мови меншин. 60% або навіть більше, за прогнозами мовознавців, доживають свої останні роки чи десятиліття. Новий сервіс Indigenous Tweets («Тубільні твіти»), запущений професором Кевіном Скеннеллом із університету Сент-Луїса, покликаний продовжити життя мовам, які не витримують конкуренції з потужнішими й поширенішими «світовими».

 

Як повідомляє ReadWriteWeb, покладена в основу ресурсу програма  An Crúbadán статистично визначає, якою мовою написане те чи інше повідомлення в сервісі мікроблогів Twitter. Поки що програма «володіє» 487 мовами (перелік; є там і українська, одначе мовою, що вимирає, вона, на щастя, не вважається). За допомогою Indigenous Tweets можна знайти користувачів, які пишуть цікавою вам мовою, або переглянути найбільш обговорювані цією мовою теми. База даних сервісу перебуває в процесі формування, Скеннелл додає нові мови – наприклад, учора додав корнуольську та саамську.

 

«Сервіс допоможе носіям мов меншин знайти одне одного у широченному морі англійської, французької, іспанської та інших світових мов, що переважають у твітері», - пише Скеннелл у своєму блозі. За його словами, класифікація твітів за мовою, яку робить сам твітер, не дуже якісна, особливо коли йдеться про не дуже поширені мови. Науковець сподівається, що з часом його технологія зможе допомогти вдосконалити твітер.

 

Згідно із статистикою Indigenous Tweets, найпоширеніші з мов меншин у твітері зараз – гаїтянська креольська, баскська та вельська.

 

«Медіаграмотність»

 

  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
rainforestinfo-oasis.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду