Сервіс Indigenous Tweets допомагає носіям рідкісних мов знайти одне одного у твітері
Сервіс Indigenous Tweets допомагає носіям рідкісних мов знайти одне одного у твітері
Із шести тисяч мов, що існують зараз у світі, більшість становлять мови меншин. 60% або навіть більше, за прогнозами мовознавців, доживають свої останні роки чи десятиліття. Новий сервіс Indigenous Tweets («Тубільні твіти»), запущений професором Кевіном Скеннеллом із університету Сент-Луїса, покликаний продовжити життя мовам, які не витримують конкуренції з потужнішими й поширенішими «світовими».
Як повідомляє ReadWriteWeb, покладена в основу ресурсу програма An Crúbadán статистично визначає, якою мовою написане те чи інше повідомлення в сервісі мікроблогів Twitter. Поки що програма «володіє» 487 мовами (перелік; є там і українська, одначе мовою, що вимирає, вона, на щастя, не вважається). За допомогою Indigenous Tweets можна знайти користувачів, які пишуть цікавою вам мовою, або переглянути найбільш обговорювані цією мовою теми. База даних сервісу перебуває в процесі формування, Скеннелл додає нові мови – наприклад, учора додав корнуольську та саамську.
«Сервіс допоможе носіям мов меншин знайти одне одного у широченному морі англійської, французької, іспанської та інших світових мов, що переважають у твітері», - пише Скеннелл у своєму блозі. За його словами, класифікація твітів за мовою, яку робить сам твітер, не дуже якісна, особливо коли йдеться про не дуже поширені мови. Науковець сподівається, що з часом його технологія зможе допомогти вдосконалити твітер.
Згідно із статистикою Indigenous Tweets, найпоширеніші з мов меншин у твітері зараз – гаїтянська креольська, баскська та вельська.
«Медіаграмотність»