Політичного піару в теленовинах у вересні-жовтні було не так багато, як зазвичай під час кампанії — «Детектор виборів»
Політичного піару в теленовинах у вересні-жовтні було не так багато, як зазвичай під час кампанії — «Детектор виборів»
Матеріалів з ознаками замовності (прихованої політичної реклами чи агітації) у новинах загальноукраїнських телеканалів під час місцевих виборів 2020 року було порівняно менше, ніж під час двох кампаній 2019-го — президентської і парламентської. Зростання почалося лише у серпні, й кількість підозрілих матеріалів навіть у жовтні не сягнула пікового рівня попередніх кампаній. Про це йдеться у підсумках аналітичного циклу «Детектор виборів».
Зростання кількості замовних матеріалів стосувалося переважно «партійних» телеканалів — «Інтера», 5-го та «112», тоді як кількість сумнівних матеріалах на каналах Пінчука і Ахметова зростала повільніше або майже непомітно. Суспільне залишилось чистим від передвиборного піару в новинах.
Просування тільки або майже тільки «своїх» — характерна тенденція для цієї виборчої кампанії. «1+1» зосередився на піарі партії «За майбутнє», 5 канал — на «Європейській солідарності», «Інтер» та телеканали Медведчука — «Опозиційної платформи — За життя», а телеканал «Україна» доклав чимало зусиль до піару Олега Ляшка. Піар інших політичних сил і кандидатів на цих каналах був або повністю відсутнім, або спорадичним, як от прихована агітація за Віталія Кличка на «Інтері» в останні тижні перед виборами. Формат «піар-дайджесту», раніше звичний для всіх великих всеукраїнських каналів, перед виборами з’явився фактично лише на «Інтері».
Автори дослідження пишуть, що кампанія почалася доволі пізно, а агітаційна полеміка тривала недовго і була доволі концентрованою. З огляду на результати виборів, масований піар не дав очікуваних результатів – Олег Ляшко програв довибори до Верховної Ради попри на щоденну рекламу на каналі Ахметова, а Андрій Пальчевський не вийшов у другий тур під час виборів мера столиці, хоча на його успіх працювали готували телеканали групи Медведчука. Більше висновків із дослідження читайте у підсумковому матеріалі.
«Детектор виборів» — щотижневий аналітичний огляд, який оперативно фіксує головні теми, тенденції, маніпуляції та зміни в інформаційному просторі, пов’язані з місцевими виборами. Детальніший аналіз читайте в наших постійних (теленовини, політичні ток-шоу, інформаційні канали, російська пропаганда тощо) моніторингових дослідженнях. Читайте випуски за 26 жовтня — 1 листопада. 19—24 жовтня, 12—18 жовтня, 5—11 жовтня, 28 вересня — 4 жовтня, 21—27 вересня, 14—20 вересня, 7—13 вересня, 31 серпня — 6 вересня, 24—30 серпня.
Фото: Unsplash