Піару Зеленського в теленовинах за три місяці побільшало вдвічі — моніторинг
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Піару Зеленського в теленовинах за три місяці побільшало вдвічі — моніторинг
Кількість піару та «паркету» президента Володимира Зеленського у телевізійних новинах у серпні зросла вдвічі в порівнянні з показниками травня. Про це свідчать результати моніторингу матеріалів суспільно-політичної тематики за 10–15 серпня 2020 року.
Піар Зеленського з’являється в новинах усіх аналізованих каналів, окрім суспільного «UA: Першого». Протягом тижня у праймових випусках новин Зеленського в позитивному контексті згадували 38 разів. Для порівняння: у травні було зафіксовано 17 згадок, у лютому — 24.
У таких сюжетах президент коментував епідемію коронавірусної хвороби, розмірковував про дешеву іпотеку як про власне досягнення, призначав очільника розвідки, зустрічався з випускниками шкіл, вручав ключі від квартир постраждалим від вибуху на Позняках, інспектував ремонт лікарні в Борисполі тощо.
14 серпня на «1+1», СТБ, ICTV та «Україні» в ефір вийшли схожі сюжети, в яких обстоювалися позитиви президентського законопроєкту про підвищення мінімальної зарплати. В усіх сюжетах був герой, який отримує невелику зарплату, аЗеленський і голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин коментували цей законопроєкт. Лише на «1+1» один з експертів висловлював сумніви щодо доцільності підвищення мінімалки, але й там загалом позитив щодо цієї пропозиції президента переважав.
Більше про матеріали з ознаками замовності та піар у телевізійних новинах читайте в публікації за підсумками серпневого моніторингу.
«Про що мовчали новини…» — це дослідження порушення стандартів інформаційної журналістики, ознак замовності, цензури та замовчування важливих тем у новинах суспільно-політичної тематики семи центральних телеканалів — «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, 5-го каналу, «України» і «UA: Першого». Громадська організація «Детектор медіа» проводить його з 2015 року. Це найбільш ґрунтовний аналіз якості новин українських телеканалів, заснований на розробленій експертом «Інтерньюз-України» Ігором Кулясом прозорій методології. Це ресурсомістке (вивіряється кожна цифра) дослідження новин, які виходять в ефір телеканалів протягом одного тижня, проводиться раз на квартал.
Фото: Українська Правда