Індекс свободи людини: Україна — між ОАЕ та Республікою Того, Росія нижче

Обкладинка дослідження

Останній рік аналізу авторів дослідження — 2016. Вони пояснюють, що це «крайній рік, для якого доступні достатні дані». Для формування індексу за 2016-й використали 37 змінних.

Індекс вказується від 0 до 10, де 10 показує найбільшу свободу. Перша п’ятірка в рейтингу індексу має такий вигляд: Нова Зеландія, Швейцарія, Гонг-Конг, Австралія, Канада. Індекс лідера (Нової Зеландії) складає 8,89.

Україна — на 118 місці з індексом 6,28. Після йдуть Республіка Того (6,27), Росія (6,27), Шрі-Ланка (6,27), Королівство Есватіні (6,24). У Східній Європі найбільше набрали Естонія (8,44), Литва (8,34) та Чехія (8,29).

Як йдеться у звіті, індекс ґрунтується на 12 показниках. Це: верховенство права; безпека та захищеність; свобода пересування;  свобода віросповідання; розвиток громадянського суспільства; свобода слова та передачі інформації; ідентичність і відносини; розмір органів держуправління; правова система та права власності; доступ до стійкої валюти; свобода торгівлі на міжнародному рівні; регулювання кредитування, праці та бізнесу.

Україна входить до п’ятірки країн, які найбільше покращили показники свободи з 2015 до 2016 року. Хоча поряд розташовуються також такі країни, як Іран, Східний Тимор, Беліз і Нігер.

За свободу вираження думок та свободу інформації Україна отримала оцінку 7,1. Сюди входять такі показники, як: вбиті журналісти (індекс — 7,8); ув’язнені журналісти (10); законодавство, яке регулює діяльність медіа (5,7); політичний тиск і контроль ЗМІ (3,8); доступ до кабельного та супутникового телебачення (7,5); доступ до іноземних медіа (7,5); державний контроль доступу до інтернету (7,5).

Натисніть, щоб збільшити.

Раніше «Детектор медіа» писав, що Міжнародна неурядова організація Freedom House назвала Україну частково вільною у свободі інтернету. Експерти критикують методологію дослідження, адже до рейтингу України також увійшли дані про тимчасово окуповані території.

comments powered by Disqus