Фотографії друзів у соцмережах мають найбільший вплив на формування образу тіла – дослідження

Ondina Wellness

Молоді жінки схильні відчувати почуття провини або сорому за власне тіло радше через селфі друзів на Facebook, аніж через знімки моделей або знаменитостей, які вони бачать в журналах, цитує дослідження The Guardian. Також часто це може спонукати їх до непотрібних обмежень у харчуванні.  Переважна більшість учасників дослідження не мали надлишкової ваги і не потребували дієти.

Жасмін Фардоулі (Jasmine Fardouly), провідний науковий співробітник Центру емоційного здоров'я в университеті Маккуорі (Macquarie University) пояснила, що соціальні медіа можуть бути більш руйнівними для формування образу тіла в суспільстві, ніж традиційні засоби масової інформації. «Знаменитості можуть здаватися більш далекими і їх зовнішній вигляд може здатися менш досяжним, ніж люди, з якими ви працюєте або яких бачите регулярно», - сказала вона.

У дослідженні взяли участь 150 молодих жінок, які протягом п'яти днів відповідали на питання науковців. З’ясувалося, що учасниці в переважній більшості випадків вважають себе менш привабливими, ніж людей, яких вони бачили як онлайн, так і в традиційних засобах масової інформації.

Дослідники відзначили, що результати дослідження важливо врахувати в навчальних процесах у школах, аби пояснити підліткам зовнішні впливи, які можуть формувати їх самооцінку.

Згідно з іншим дослідженням, здійсненим фондом Ренфрю (Renfrew Center Foundation), близько 70% жінок у віці від 18 до 35 років регулярно редагують свої фото, перш ніж викласти їх у соцмережі. Так само роблять 50% чоловіків в тій же віковій групі.

Як писав MediaSapiens, згідно з новим дослідженням, опублікованим дослідницьким центром Data & Society, користувачі самоцензурують себе в інтернеті через страх бути зацькованими. Серед жінок у віці від 15 до 29 років, 41% респонденток повідомили, що вони самоцензурували себе, аби уникнути переслідувань.

comments powered by Disqus