Міністерство інформполітики презентує «хрестоматію» інформаційних спецоперацій Кремля проти України

Як йдеться в анонсі, «Біла книга» — це збірник фейків російської пропаганди, спрямованих на підрив територіальної цілісності України та її дискредитацію на міжнародній арені.

Вона структурована у вигляді набору «серіалів» (наративів) з декількома «сезонами» (піднаративами) в кожному, які показують послідовне використання одних і тих самих тем російськими пропагандистами протягом 2014-2018 років.

У «Білій книзі» авторський колектив Міністерства показав, які теми найбільш часто використовувалися в інформаційних атаках на Україну, яким чином вони розгорталися та якими каналами поширювалася дезінформація.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін, який презентуватиме дослідження, пише: «Фейки і брехню вигадали не вчора і не в Кремлі. Однак тільки кремлівська верхівка збудували багатомільярдну індустрію продукування брехні, яку ми називаємо «Кремлівуд». Якщо Голівуд — це «фабрика мрій», то Кремлівуд — це фабрика брехні. Ми проаналізували роботу цієї фабрики та вмістили її результати в одній «хрестоматії».

Золотухін-інформаційні-маніпуляції-Кремля

 

Джерело зображення: Facebook

Презентація відбудеться 12 лютого о 10:00 в інформаційному агентстві «Укрінформ», вул. Богдана Хмельницького 8/61 (Київ). Зареєструватися на подію можна тут.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав про те, як виявити і протидіяти ботофермам, тролям, фейкам у соціальних мережах.

comments powered by Disqus