Третина британців уникає новин через розчарування Брекзитом — опитування

Все більше британців стверджують, що уникають новин через розчарування тим, як висвітлюють питання Брезиту, пише The Guardian. Повідомляється, що це стається, навіть коли новинні сайти заявляють про рекордну кількість відвідувачів.

Ця розбіжність у даних свідчить, що тимчасом як багато людей публічно кажуть, що уникають новин про політичну кризу у Великій Британії, чимало з них усе ж можуть «таємно» читати новини, адже «не в змозі перестати отримувати інформацію про те, що Велика Британія виходить із ЄС».

Опитування, проведене Інститутом Рейтерса Оксфордського університету, виявило: 35 % британців активно намагаються уникати новин «через розчарування незручною та поляризованою» дискусією про Брекзит.

Більшість говорила про негативний уплив новин на їхній настрій. Також про роздратованість тим, що людина не може вплинути на тривалу політичну кризу в країні.

Водночас представники чотирьох великих британських новинних веб-сайтів заявили, що фіксували рекордну кількість відвідувачів своїх сайтів під час основних подій Брекзиту.

За даними одного з інсайдерів Бі-бі-сі, веб-сайт BBC News залучив 28 мільйонів унікальних відвідувачів у січні в день першого важливого голосування парламенту Великої Британії, а 25 мільйонів осіб зайшли на сайт наступного дня, коли писали про вотум недовіри Терезі Мей.

Зазначається також, що британці втрачають віру в новини, а автори пов'язують це з посиленою політичною поляризацією: «Навіть найнадійніші компанії, такі як Бі-бі-сі, багато хто сприймає як підштовхувачів або придушувачів порядку денного — особливо коли йдеться про порляризуючі проблеми, такі як Брекзит та зміна клімату», — йдеться в публікації.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Велика Британія планує посилити регулювання соціальних мереж.

comments powered by Disqus