Велика Британія вкладає 5 млн фунтів у боротьбу з дезінформацією в Україні – посол Джудіт Гоф

Велика Британія вкладає 5 млн фунтів у боротьбу з дезінформацією в Україні – посол Джудіт Гоф

14:04,
17 Травня 2018
2987

Велика Британія вкладає 5 млн фунтів у боротьбу з дезінформацією в Україні – посол Джудіт Гоф

14:04,
17 Травня 2018
2987
Велика Британія вкладає 5 млн фунтів у боротьбу з дезінформацією в Україні – посол Джудіт Гоф
Велика Британія вкладає 5 млн фунтів у боротьбу з дезінформацією в Україні – посол Джудіт Гоф
Автори:
За словами пані посла Великої Британії Джудіт Гоф (Judith Gough), уряд її країни інвестує в 2018-2019 роках у програми з медіаграмотності та в боротьбу з дезінформацією в Україні п'ять мільйонів британських фунтів (понад 176 мільйонів гривень).

Про це вона сказала під час відкриття Шостого львівського медіафоруму.

За словами пані Гоф, сучасна журналістика зіткнулася з безпрецедентними викликами. На її думку, це зокрема використання свободи слова, свободи інтернету й статусу журналіста для поширення дезінформації та пропаганди.

«Йдеться про такі нагальні питання, як безпека журналістів, безкарність правопорушників, які перешкоджають діяльності ЗМІ, самоцензуру, про тонкий баланс між правом суспільства знати і міркуваннями національної безпеки тощо. Я впевнена, на форумі усі матимуть можливість обговорити ці теми», – зазначила пані посол.

Джудіт Гоф розповіла, що уряд Великобританії зараз працює в трьох напрямках для вирішення перелічених проблем: просування медіаграмотності, підтримка незалежної журналістики та протидія дезінформації. «Саме тому ми підтримуємо розвиток незалежних ЗМІ та свободи слова. Зокрема через нашу підтримку системи суспільного мовлення. Українському ВВС – бути», – додала вона.

Пані посол також повідомила, що в цілому уряд Великобританії виділив на 2018-2019 роки 100 мільйонів фунтів на боротьбу з дезінформацією в усьому світі. З них 5 мільйонів перераховується на цю роботу в Україні. «Ми переконані, що найкраща відповідь на пропаганду – це правда. Тобто, якісна незалежна журналістика, яка працює за визнаними стандартами професії», – підсумувала Джудіт Гоф.

Посол Великої Британії нагадала, що британський уряд зокрема підтримує проект StopFake, який за чотири роки став лідером у викритті неправдивої інформації.

«Але цього недостатньо. Необхідно інвестувати в розвиток критичного мислення, медіаграмотності. Тому ми разом з нашими американськими колегами підтримуємо курси з критичного мислення, які цього року тестуються у 50 школах, за сприяння Міністерства освіти. Сподіваюся, що у майбутньому вони стануть складовою шкільної програми в усій країні», – заявила Джудіт Гоф.

Нагадаємо, йдеться про проект «Вивчай та розрізняй (Learn to Discern)» – першу в своєму роді ініціативу із інфо-медійної грамотності для середніх шкіл. Вона має на меті сформувати в учнів середніх шкіл України навички критичного мислення, що необхідні, аби не піддаватися впливу дезінформації та пропаганди. У ході проекту будуть апробовані навчальні матеріали, які згодом інтеґруються в існуючі навчальні програми 50 загальноосвітніх шкіл у чотирьох містах: Чернігові, Тернополі, Маріуполі та Дніпрі. Програма реалізується посольствами Британії та США в співпраці з Міністерством освіти і науки України.

MediaSapiens раніше писав про експеримент із запровадження медіаосвіти в Україні та головні завдання та принципи впровадження медіаграмотності й її оновлену Концепцію.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду