Ілон Маск випробує нейроінтерфейс «комп’ютер-мозок» у 2020 році

dmoberhaus / Flickr

Як повідомляє TheNextWeb, на презентації в Каліфорнійській академії наук, представники компанії повідомили, що у них великі плани щодо доповнення людського мозку штучним інтелектом, але одним із перших застосувань нейроінтерфейсу стане можливість управляти смартфоном за допомогою думки.

Зараз Neuralink розробляє компактні процесори, які будуть приєднуватися до мозку за допомогою спеціальних ниток, товщиною не більше людської волосини. Вони виведуть сигнали мозкової активності за межі черепа і передадуть їх міні-комп’ютеру під назвою The Link, розташованому за вухом.

Після тренувань у користувачів такого інтерфейсу виходить управляти курсором і клавіатурою смартфона тільки лише за допомогою думок. Виробник порівняв інформацію від мозку з будь-якою підключеною зовнішньою бездротовою клавіатурою.

Пристрій може допомогти людям із обмеженими фізичними можливостями, які отримають можливість керувати своїми пристроями (у перспективі мова не лише про смартфони). 

Однак коли нейроінтерфейс стане доступним для таких користувачів — невідомо, Neuralink поки не збирається виробляти комерційні продукти.

Як повідомляв "Детектор медіа", компанія Ілона Маска SpaceX цього року успішно вивела на орбіту 60 супутників, які роздаватимуть інтернет.

 

comments powered by Disqus