Володимир Різун: Міра ентропії суспільного контенту зашкалює

00:00,
7 Квітня 2011
2225

Володимир Різун: Міра ентропії суспільного контенту зашкалює

00:00,
7 Квітня 2011
2225
Володимир Різун: Міра ентропії суспільного контенту зашкалює
Надмірна кількість «варіантів правди» не дозволяє споживачам медійного продукту зробити вибір.

Соціально-комунікаційна система України як виробник суспільного контенту перейшла ту межу, коли міра його ентропії зашкалює, вважає директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Шевченка Володимир Різун.

 

Це означає, що мас-медійні повідомлення, які тлумачать події, самі ці події та тлумачення цих подій іншими соціальними інститутами та суб’єктами суспільної думки перебувають у вкрай неоднозначному зв’язку. Відтак, споживачеві цих повідомлень не вдається відрізнити правду від дезінформації та визначити джерела, варті довіри.

 

«Чого хоче кожна людина? Визначеності, точності, однозначності. Це природна потреба. Невизначеність завжди породжує підозру, що все не так, - каже експерт. – Через це закономірна втрата інтересу, зокрема, до засобів масової інформації як основного виробника суспільного контенту в аудиторії, особливо молодої, та зменшення рівня впливовості медіа в суспільстві. Система вибору має бути такою, щоб можна було вибирати. Якщо ж кількість варіантів безкінечна, вибрати неможливо, й ми втрачаємо інтерес до такої системи».

 

На думку пана Різуна, найбільшу ведмежу послугу соціально-комунікаційній системі роблять медійники своїм низьким професійним рівнем. «Якщо журналісти збрехали раз, другий третій, і те, що вони повідомили, не збігається з тим, що люди реально бачать, рівень довіри до медіа різко падає. Тому медіа залишається жити на гроші не покупців та передплатників, а рекламодавців, яких переконують у тому, що реклама в цьому ЗМІ впливає на аудиторію найсильніше», - каже він.

 

Читайте інтерв’ю з Володимиром Різуном.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду