Думка: громадське телебачення має приділяти увагу смакам старших людей – якщо не воно, то хто?
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Думка: громадське телебачення має приділяти увагу смакам старших людей – якщо не воно, то хто?
На дебатах відносно того, як зберегти якість програм ВВС при урізаних бюджетах, потрібно глобальніше дивитись на потреби аудиторії, пише медіаоглядач Guardian Меггі Браун у своєму блозі. Чому британське суспільне телебачення віддає так багато ресурсів та уваги продукту для дітей, а про старших глядачів ніде не йдеться?
«Сліпу пляму» у програмній політиці помітили Ради аудиторії при телерадіомовній корпорації. У Сполученому Королівстві більше 10 мільйонів пенсіонерів, які багато дивляться телебачення вдень та слухають місцеве громадське радіо. Причому один колишній топ-менеджер радіостанції описав свою основну аудиторію як «люди за 60, які слухають радіо разом зі своїми батьками».
Громадяни похилого віку традиційно не розглядаються комерційними каналами як цільова аудиторія через їх низку купівельну спроможність порівняно з працездатним населенням. ITV робить свої денні програми з розрахунку на дітей та домогосподарок; Channel 4 транслює в цей час програми на кшталт шоу з грою слів Countdown, які допомагають їм підняти рейтинги, в решту ж тайм-слотів намагається здобути увагу підростаючих глядачів.
Для молодих «просунутих» британців є цілий канал BBC3, який позиціонують як інноваційний. Для старших громадян немає навіть окремого органу, який наглядав би за тим, наскільки програмування суспільних теле- та радіоканалам відповідає їхнім потребам. Наразі йдуть дебати про те, як підігнати денні ефіри під нові реалії «мінус 20% бюджету», при цьому молоді менеджери закликають прибрати менш рейтингові програми. Але серед них є такі, які виходять роками, до яких вже звикли і які полюбили старші глядачі – ця велика, але майже невидима категорія населення, смаки яких не вивчають комерційні компанії. Неврахування інтересів цієї категорії – це велика загальна помилка британського телеринку. Варто було б зробити для пенсіонерів окремий канал, чи принаймні на них орієнтуватися у денному програмуванні BBC1.
Бо якщо громадське телебачення і радіомовлення не турбуватиметься про потреби своїх старших глядачів – то хто з каналів взагалі це робитиме?
«Медіаграмотність»