Британські бездомні стануть журналістами

00:00,
21 Квітня 2011
1395

Британські бездомні стануть журналістами

00:00,
21 Квітня 2011
1395
Британські бездомні стануть журналістами
Видавці журналу The Big Issue хочуть використати їхні унікальні знання про життя міста.

У багатьох країнах бездомні заробляють на життя, розповсюджуючи спеціальні журнали. Ми вже трохи розповідали про видання «Просто неба», що продається на вулицях Львова. Хто бував у Великій Британії, мав помітити, що місцеві безхатченки розповсюджують журнал The Big Issue. Щотижневе видання коштує два фунти. Частина виручки від продажу залишається у розповсюджувачів, частина – йде на доброчинні проекти.

 

Як повідомляє Press Gazette, найближчим часом розповсюджувачі The Big Issue отримають смартфони й почнуть діяти як журналісти-аматори, збираючи інформацію про життя місцевих спільнот і готувати контент для журналу, який продають.

 

У доброчинній організації, що видає журнал, упевнені, що це дасть змогу людям, які майже втратили соціальну перспективу, отримати навички нової професії та спробувати використати шанс почати нове життя. Засновник журналу Джон Берд каже, що розповсюджувачі мають унікальний зв’язок із навколишнім світом, перебувають у курсі подій та проблем, які хвилюють мешканців великих і малих міст. «Ми хочемо, щоб вони були нашими очима та вухами, давали змогу бачити життя з унікальної точки зору, й водночас отримали змогу залишити вулицю», - каже Берд.

 

Розповсюджувачів The Big Issue у Британії близько трьох тисяч, а його аудиторія, за даними видавця, становить понад 670 тисяч читачів. Ініціатива із залучення бездомних до журналістики лежить у руслі загальної тенденції до поширення практики громадянської журналістики серед широких верств населення. На останній конференції Media140 в Барселоні пролунало звернення до благодійних фондів та громадських організацій узяти на себе головну роль у популяризації ідеї медіаактивізму, надати громадянським журналістам організаційну та фінансову допомогу. Один із доповідачів порівняв діяльність журналістів-аматорів із освітленням темних закутків життя, наголосивши, що можливості громадянської журналістики все ще недооцінюються.

 

Ідеї незалежної журналістики, що фінансується суспільством, отримали додатковий розголос через нещодавній успіх неприбуткової організації ProPublica, репортери якої отримали Пулітцерівську премію за цикл журналістських розслідувань, опублікованих виключно в інтернеті.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
flickr.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду