Як висвітлювати промови

00:00,
17 Травня 2011
1414

Як висвітлювати промови

00:00,
17 Травня 2011
1414
Як висвітлювати промови
Специфіка писання новин із довгих і нудних заяв — у підтриманні в себе максимальної уваги і необхідності виділити важливу інформацію серед лавини пафосного беззмістовного словесного сміття.

 

У вітчизняних політиків, науковців, суспільних і культурних діячів досі користується популярністю радянська школа риторики з її нульової інформативності метафорами та принципом «чем непонятней, тем научней». Втім, і промови американських президентів не набагато кращі з точки зору журналіста, який повинен виділити новину з кількадесяти хвилин синхрону. Кілька моментів, які можуть полегшити вам життя:

 

Виспіться. Або майте напоготові каву. Промови, які тривають, здається, роками, і наганяють дрімоту на і так невиспану людину — один із випадків, коли хочеться заплакати, кинути диктофоном об стінку і піти з професії. Новина при такому настрої вийде погана.

 

Прийдіть трохи раніше і займіть зручне місце, якщо ви присутні у місці виголошення промови. Трохи раніше – це від 10 до 30 хвилин, залежно від масштабу дійства і відомості особи, що виступає. Найзручніше місце – в перших рядах, де добре чутно оратора (чи недалеко від колонки), і при цьому близько від дверей, аби ви могли вибігти в коридор і надиктувати колезі в редакції важливу новину, не переступаючи через десять журналістів.

 

Підготуйте необхідне обладнання. Упевніться, що в диктофоні нові батарейки і вистачає місця, і попри це робіть нотатки у блокноті так, ніби диктофона у вас нема. Якщо ораторів кілька — записуйте кожного в окремий файл. Відмічайте у блокноті тайм-коди тих фрагментів, які вам знадобляться.

 

Не занотовуйте все. В середньому 80% промови не містять нічого нового і цікавого. Найменше цінності зазвичай буває на початку (вітання, подяки, екскурс в історію), найбільше – в середині (перехід до основного повідомлення) та в кінці, коли оратор зітхає з полегшенням і може відступити від плану, несподівано для самого себе видавши щось, чого не збирався.  Визначтесь для себе перед початком заходу, які теми вас цікавлять, і звертайте увагу на них.

 

Важливі меседжі записуйте і цитуйте дослівно. Частка перекручень при висвітленні промов вище за середню, бо образні фігури мови можуть ховати за собою зовсім не те, що вам здалося. Будьте уважні, не наразіться на судовий позов.

 

Дочекайтеся кінця і ловіть спікера, якщо це можливо. Хай він прояснить вам деякі моменти і дасть ексклюзив.

 

Підготуйте аналітичні матеріали заздалегідь, не обмежуйтесь переказом прямої мови. Читачеві буде значно цікавіше порівнювати цитати з цієї промови з передвиборчими обіцянками тієї ж особи рік тому чи бачити, що промова президента-республіканця практично нічим не відрізняється від п’ятирічної давнини промови президента-демократа з цієї ж теми. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
blippitt.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду