10 причин вступити до журналістського вишу і 5 причин до нього не вступати
10 причин вступити до журналістського вишу і 5 причин до нього не вступати
Ви мрієте писати гострі статті і розповідати про гарячі новини з блакитних екранів, але сумніваєтеся, чи варто віддавати п’ять років життя навчанню?
Аргументи за:
1. Журналістський виш – це перш за все тусовка, знайомства і зв’язки, яких ніщо не замінить. Саме з них починається кар’єра у більшості студентів.
2. Є можливість потрапити на практику туди, куди ви хочете. Офіційний папір з інституту виграє проти голого бажання пройти стажування, не маючи базових навичок і знань про професію (так подумають у редакціях).
3. Є можливість спробувати себе у різних жанрах і визначитися з видом ЗМІ, якому ви хочете присвятити свій час.
4. Студенти можуть отримувати різноманітні ґранти, їздити за програмами стажуватися за кордон, безкоштовно відвідувати майстер-класи тощо.
5. Більшість роботодавців розглядають профільну освіту як плюс.
6. Можливо, ви відчуєте смак до наукової роботи, захистите дисертацію і станете теоретиком.
7. Студенти мають право на помилки і можливість на заняттях отримати відгуки, що погано, чому і куди рухатись далі. Якщо ви не вчитеся, а пропонуєте свої тексти безпосередньо роботодавцю, відповідь буде «так» або «ні» - він не пояснюватиме вам, чому.
8. Студентські ЗМІ – те місце, де ніхто не заважатиме вашому самовираженню.
9. Ази журналістики не надто складні і їх не надто багато, але самотужки вивчати їх вам може бути просто ліньки.
10. Навчальний процес дисциплінує і тренує мозок на сприйняття і обробку великої кількості інформації за короткий проміжок часу. Це стане в нагоді під час роботи журналістом.
Аргументи проти:
1. Багато хто каже, що людину неможливо навчити писати. Вона або вміє, або ні. Якщо ви відчуваєте, що вмієте, і всі знайомі вам кажуть те саме, можливо, більшість необхідного для роботи журналістом у вас вже є.
2. Навчання потребує витрат. А в інтернеті є купа безкоштовних книжок, статей і навчальних відео з технік написання матеріалів, етики тощо.
3. Теорія суха, а дерево життя рясно зеленіє. За місяць стажування у вдало обраній редакції можна навчитися більше, ніж за півроку в аудиторії.
4. Якщо ви спробували співпрацювати з виданнями і ваші дописи беруть чи вас беруть на роботу, що ще потрібно?
5. Якщо ви маєте хист, чіткі кар’єрні цілі і бачення того, як розвиватиметеся у професійному плані самостійно, навіщо вам виш?