5 типів телеглядачів 21-го століття [дослідження]
У The Diffusion Group (TDG) вивчали переваги глядачів у вік мультиплатформного телебачення (Viewing Preferences in the Age of Multi-Source Television).
TDG створила базу телевізійних уподобань глядачів, до якої увійшли різноманітні способи споживання контенту, зокрема, платне телебачення, онлайн-відео, а також перегляд відео на фізічних носіях типу DVD і Blu-Ray.
Подальший аналіз цих даних допоміг виділити п’ять основних типів споживачів контенту:
● Ті, що уникають «чорних ящиків» – споживачі, як обирають лінійне ТВ, прямий ефір і відео на вимогу (VoD), але не хочуть підключати до свого телевізора будь-які незрозумілі їм декодери, тюнери, сет-топ-бокси і консолі. Їхній вибір – мінімум техніки і максимум послуг.
● Традиціоналісти ТБ – обожнюють програми у прямому ефірі і часто підключають до телевізора накопичувачі даних. Їх майже не приваблює перегляд онлайн-відео або ж платне ТБ. Вони просто хочуть «звичайне» телебачення та/або трішечки більше.
● Шанувальники ЦВЗ – всі представники даної категорії мають пристрої для цифрового відеозапису (DVR або PVR). Уникають відео на вимогу (VoD), причому не важливо, з якого джерела. Вони найбільше схильні до бажання відмовитися від кабельного ТБ і підключити супутникове.
● Ізгої ТБ – обирають дивитися відео, фільми та ролики, записані на DVR, або переглядати їх в інтернеті. Тільки 72% з цієї категорії глядачів підключені до традиційного ТБ і мають вдома телевізор, а відео на вимогу і платне телебачення їх взагалі не цікавить.
● Фанати нового відео – перші послідовники відео на вимогу, DVR і онлайн-відео. Вони навряд чи коли-небудь сядуть на дивані подивитися телевізор і їх не цікавить контент на фізичних носіях типу DVD і Blu-Ray.
Відео на вимогу або Video on Demand (VoD) — відео, яке доставляється оператором телевізійних послуг на вимогу користувача. Це можуть бути телевізійні програми, фільми, ток-шоу і т.д., які користувач отримує за індивідуальним запитом безпосередньо з мультимедіасерверу. Відео зазвичай доставляється у контейнерах MPEG, AVI, FLV, MKV та QuickTime. У цьому своєрідному відопрокаті часто підтримуються додаткові функції, такі як пауза, перемотка та закладки.