Близько 60% статей у Wikipedia містять фактологічні помилки

00:00,
19 Квітня 2012
2797

Близько 60% статей у Wikipedia містять фактологічні помилки

00:00,
19 Квітня 2012
2797
Близько 60% статей у Wikipedia містять фактологічні помилки
Приблизно 6 з 10 статей у Wiki містять фактологічні помилки, що черговий раз доводить доволі відносну надійність подібних джерел інформації, вважає професор Пенсильванського університету Марсія Дістасо.

Як відомо, статті енциклопедії доступні для редагування будь-кому бажаючому. Вже це повинно підштовхнути до висновків, однак ні: з Wiki-статей пишуться шкільні твори, за ними готуються до уроків, пар і семінарів, корпоративних презентацій, і іноді на них навіть посилаються видання − наводить The Daily Mail думку викладача Пенсильванського університету, професора Марсії Дістасо (Marcia DiStaso).

«Мене не дивує, що стільки статей у Wikipedia містять фактологічні помилки», − розповідає Марсія Дістасо.

Професор, зокрема, посилається на дані дослідження серед 1 284 професіоналів PR-сфери, зауважуючи, що опитувані знаходили числену кількість помилок у статтях про свої компанії, або своїх клієнтів.

При цьому чверть респондентів заявили, що їхні заявки на правки матеріалів енциклопедії так і не були розглянуті.

Дістасо вважає, що енциклопедії варто виробити більш чіткі правила, у яких оговорюватиметься, що редактори можуть робити, а чого − не можуть.

«Настане один прекрасний момент, коли кожна компанія вирішить відредагувати статтю про себе», − пояснює вона.

Розробка подібних заходів просто необхідна, оскільки суспільство вже фактично покладається на проект Wikipedia як на джерело повноцінної, збалансованої інформації, наголошує професор.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
iTunes
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду